Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. WhatsApp Kanalı Nasıl Oluşturulur?

WhatsApp Kanalı Nasıl Oluşturulur?

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
96 0
whatsapp

WhatsApp, Eylül ayında Kanallar işlevini kullanıma sundu. Bu özellik, bir kişi ya da şirketin Gruplarda olduğu gibi katılımcı sayısında bir sınırlama endişesi olmadan birçok kişiye mesaj göndermesine olanak tanıyor.

Belirli şirketler için bir deneme süresinin ardından, özellik kademeli olarak tüm WhatsApp kullanıcılarına sunuluyor. Peki kanal açmak için neler gerekiyor? Hepsini sizler için derledik.

İlginizi çekebilir; Üniversite Öğrencilerine Yönelik Vergisiz Telefon ve Bilgisayar Düzenlemesinde Son Aşama Tamamlandı!

WhatsApp’ta nasıl Kanal oluşturabilirim?

WhatsApp’ın Kanallar işlevini kullanmayı merak ediyorsanız, kendi mesajlaşma profilinizi nasıl yöneteceğinizi aşağıda bulabilirsiniz:

    WhatsApp uygulamasına eriştiğinizde, ekranın altında bulunan çubuktaki Güncellemeler seçeneğine dokunun;

    Kanallar alanını bulana kadar aşağı kaydırın. Sağ taraftaki alanda “+” düğmesine ve ardından Kanal oluştur seçeneğine tıklayın;

whatsapp

Kanallar alanı, kendi profilinizi oluşturmanıza veya uygulama içinde zaten var olanları takip etmenize imkan tanıyor.

Özelliğin nasıl çalıştığını anlamak için bu ekrandaki talimatları dikkatlice okuyun, ardından Kabul et ve devam et (Android kullanıcısıysanız) veya Devam Et (iOS kullanıcısıysanız) seçeneğine dokunun;

    Bir kanal adı ve açıklaması oluşturun, ardından Kanal Oluştur’a dokunun. Oluşturulduktan sonra bağlantınızı başkalarıyla paylaşmanız yeterli olacaktır.

Uygulamada aktif bir hesabı olan herhangi bir kullanıcının bir grup bulabileceğini ve son 30 gün içinde yayınlanan mesajların geçmişini görüntüleyebiliyor.

Bir diğer önemli nokta belirtmek gerekirse, yayınlanan mesajların uçtan uca şifrelemeye sahip olması olacak. Ayrıca kullanıcı gizliğine saygı duyacak.

Yeni özellik hakıında neler düşünüyorsunuz? Web sitemizin yorumlar kısmını kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın. Ayrıca daha fazlası için bizi takip etmeye devam edin.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir