Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. WhatsApp Mesaj Sabitleme Özelliğini Duyurdu! Nasıl Kullanılır?

WhatsApp Mesaj Sabitleme Özelliğini Duyurdu! Nasıl Kullanılır?

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
204 0
whatsapp

WhatsApp, sohbetlere ve gruplara mesaj sabitleme işlevi kazandı. WhatsApp kullanıcıları için uzun zamandır beklenen bir özellik Meta’nın CEO’su Mark Zuckerberg tarafından duyuruldu. Bundan böyle mesajlaşma programı kullanıcıları, ister bire bir ister gruplar halinde olsun, mesajlarını konuşmalarına sabitleyebilecekler.

Şubat ayından beri denenen yeni bir özellik. Lansmanla birlikte hatırlatıcılar, önemli mesajlar, sosyalleşme kuralları (gruplar söz konusu olduğunda) ve daha fazlasını sabitlemek mümkün olacak.

whatsapp-mesaj-sabitleme

WhatsApp konuşmalarının en üstüne yalnızca sıradan metin mesajları sabitlenemeyecek. Uygulamaya göre, kullanıcılar anketler, resimler, videolar, emojiler, sesler ve daha fazlası gibi pratik olarak her şeyi sabitleyebilirler.

Ancak gruplar söz konusu olduğunda, herkes bir mesajı sabitleyemeyecektir. Bu özelliği tüm üyelerin mi yoksa yalnızca yöneticilerin mi kullanabileceğine karar verebilirsiniz.

İlginizi çekebilir; Apple iOS 17.2 ve iPadOS 17.2’yi Yayınladı

Bu, Aralık ayında WhatsApp’a gelen ikinci büyük özellik. Geçtiğimiz Perşembe günü (7), uygulama dinlendikten sonra kaybolan sesli mesajlar gönderme aracını aldı. Bu, tek görünümlü fotoğraflar ve videolar göndermenizi sağlayan aynı özelliğe ek olarak geliyor.

WhatsApp’ın bugün kullanıma sunulan yeni işlevi yavaş yavaş kullanıcılarına kullanıma sunuyor. Bir konuşmayı uygulamaya sabitlemek için aşağıdaki basit adımları izleyin.

WhatsApp Mesaj Sabitleme Özelliğini Duyurdu! Nasıl Kullanılır?

  1. Bir konuşmaya veya gruba sabitlemek istediğiniz bir mesajı seçin;
  2. Açılır menü görünene kadar mesaja dokunun ve basılı tutun;
  3. “Sabitle” seçeneğini seçin.

Kullanıcının sabitlenen mesajın 24 saat, 7 gün veya 30 gün arasında değişen süresini seçmesi için bir başlığın da görüneceğini belirtelim. Varsayılan olarak 7 gün boyunca sabitlenebilirler.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir