Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji Haberleri
  4. »
  5. WhatsApp sabitleme özelliği yenilendi

WhatsApp sabitleme özelliği yenilendi

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 3 dk okuma süresi
73 0
whatsapp

WhatsApp, sabitlenmiş mesajlar özelliğine bir güncelleme getirerek kullanıcıların artık bir sohbette üç mesaja kadar sabitleme özelliğine kavuşuyor. Daha önce kullanıcılar bir kişi ya da grupla yaptıkları sohbette yalnızca tek bir mesajı sabitleyebiliyordu. İşte haberin detayları.

Mark Zuckerberg, resmi WhatsApp kanalında kısa süre önce yaptığı bir duyuruda, kullanıcıların artık birden fazla mesajı bir sohbetin en üstüne sabitleyebileceğini ve böylece önemli bilgilere hızlı erişimin kolaylaşacağını açıkladı.

Mesajlar nasıl sabitlenir?

Kullanıcılar metin, resim ve anketler dahil olmak üzere çeşitli mesaj türlerini sabitleyebilir. Mesajlar sabitlendikten sonra 24 saat, 7 gün veya 30 gün süreyle sohbetin üst kısmında banner olarak yer alıyor.

En son sabitlenen mesaj ilk olarak görünür ve kullanıcılar başlığa dokunarak birden fazla sabitlenmiş mesaj arasında kolayca gezinebilir.

WhatsApp

Bir mesajı sabitlemek için mesajı basılı tutmanız, ardından “sabitle “yi seçmeniz ve istediğiniz süreyi seçmeniz yeterlidir. Süreç platformlar arasında biraz farklılık gösteriyor:

  • Android: Mesaja dokunun ve basılı tutun, ardından “Diğer seçenekler” > “Sabitle” > süreyi seçin > “Sabitle” öğesine dokunun.
  • iPhone: Mesaja dokunup basılı tutun, ardından “Diğer seçenekler” > “Sabitle” > süreyi seçin.
  • Web ve Masaüstü: Mesaja gidin, menüye tıklayın > “Mesajı sabitle” > süreyi seçin > “Sabitle.”

Mesajlar istenildiği zaman sabitlenmeyebilir. Manuel olarak sabitlenmemişse, ayarlanan süre sona erdiğinde mesajlar otomatik olarak sabitlenir.

Grup sohbeti sabitleme

Grup yöneticileri, üyelerin grup sohbetlerindeki mesajları sabitlemesine izin verebilir. Bir sistem mesajı, bir mesaj sabitlendiğinde, sabitleyen kişinin kimliği ile birlikte tüm üyeleri bilgilendirecek.

Ancak, bir mesaj sabitlendikten sonra gruba katılan kullanıcılar mesajı göremeyeceği gibi, sohbet geçmişini kaybeden veya temizleyen ya da sabitlemeden önce mesajı silen kullanıcılar da mesajı göremez.

İlginizi çekebilir; Windows 11’deki not defteri nihayet beklenen özelliğine kavuşuyor!

Bu özellik önemli mesajlara kolay erişimi kolaylaştırsa da bazı sınırlamaları da beraberinde getiriyor. Adresler gibi mesajlar da süresiz olarak sabitlenemeyecek ve her 30 günde bir yeniden sabitlenmeleri gerekecek. Alternatif olarak, kullanıcılar mesajları “yıldızlayarak” daha sonra başvurmak üzere yer imlerine ekleyebilirler.

Birden fazla mesaj sabitleme özelliği artık WhatsApp‘ın Android, iOS, Web ve Masaüstü sürümlerinde kullanılabilecek. Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir