Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji Haberleri
  4. »
  5. WhatsApp sesli durum süresi artıyor! İşte detaylar

WhatsApp sesli durum süresi artıyor! İşte detaylar

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
41 0
whatsapp

WhatsApp, kullanıcıların durum güncellemelerinde daha uzun sesli mesajlar paylaşmalarına olanak tanıyan yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Meta’nın popüler mesajlaşma servisi, önceden 30 saniye ile sınırlı olan sesli durum güncellemelerinin süresini 1 dakikaya çıkarıyor.

Yeni Özelliğin Avantajları Daha uzun sesli durum güncellemeleri, kullanıcılara daha ayrıntılı ve kapsamlı mesajlar paylaşma imkanı sunacak. 30 saniyelik sınır, bazı durumlarda yetersiz kalabiliyordu. Şimdi 1 dakikalık süre, kullanıcıların daha derin ifadeler ve anlatımlar yapmasına olanak verecek.

whatsapp

Aşamalı Kullanıma Sunulacak Güncelleme, öncelikle WhatsApp’ın iOS ve Android sürümlerine yayınlanacak. Ancak bu, otomatik bir güncelleme olmayacak. Kullanıcıların, App Store veya Google Play Store üzerinden WhatsApp uygulamasını manuel olarak güncellemeleri gerekecek.

İlginizi çekebilir; WhatsApp renkleri değişiyor! İşte yeni görünüm

Daha da önemlisi, güncelleme aşamalı olarak sunulacak. Bu da tüm WhatsApp kullanıcılarının yeni özelliğe birkaç hafta içinde kavuşacağı anlamına geliyor.

WhatsApp’ın sesli mesajlara verdiği önem artıyor. Geçtiğimiz yıllarda sesli mesaj özelliklerini geliştiren uygulama, şimdi de kullanıcılara daha geniş bir ifade özgürlüğü tanıyor. Uzun sesli durum güncellemeleri sayesinde WhatsApp’ın multimedya paylaşım yetenekleri de güçlenmiş olacak.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir