Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. WhatsApp Silinen Mesajları Nasıl Bulabilir ve Kurtarabilirim?

WhatsApp Silinen Mesajları Nasıl Bulabilir ve Kurtarabilirim?

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
51 0
whatsapp

Sıradan uygulamalarda tüm bu mesajlar bazen geri yüklenebilecekleri bir tür Geri Dönüşüm Kutusu’na gönderilirken, WhatsApp farklıdır. Bunun nedeni, veri gizliliği standardına göre çalışmasıdır. Peki silinen mesajlar nereye gidiyor. Peki silinen verilerimi nasıl bulabilir ve kurtarabilirim? İşte tüm detaylar haberimizde.

WhatsApp çöp kutusunu nasıl bulabilirim?

Her şeyden önce, WhatsApp’ın geleneksel bir çöp kutusu yoktur. Yani, silinen içeriği görüntüleyebileceğiniz ve ardından neyi geri yüklemek istediğinizi seçebileceğiniz bir klasör oluşturabilirsiniz.

Anlık mesajlaşma uygulamasının sahip olduğu şey bir yedekleme sistemidir. Bu sistemde tüm konuşmalarınız ve dosyalarınız buluta kaydedilir ve aynı hesaba giriş yaparak yeni bir cihaza geri yüklenebilir. Başka bir deyişle, yalnızca o WhatsApp profilinin kullanıcısı depolananları kurtarabilir.

Silinen WhatsApp konuşmalarını ve dosyalarını nasıl kurtarabilirim?

Bunu yapmanın yolu, dosyaların hala orada olduğu bir geri yükleme noktasından bir yedeği geri yüklemektir. Örneğin, hesabınız en son Salı günü yedeklendiyse ve mesajları Çarşamba günü sildiyseniz, verileri bu son yedeklemeden geri yüklemeniz yeterlidir ve dosyalar hala orada olacaktır.

İlginizi çekebilir; WhatsApp için, Platformlar Arası Mesajlaşma Özelliği Geliyor!

Ancak, bu yedeklemenin üzerine yazıldıysa, bu mümkün olmayacaktır. Aynı örneği ele alırsak, mesajlar silindikten hemen sonra Çarşamba günü otomatik olarak güncellendiyse, artık onları kurtarmanız mümkün olmayacaktır.

Peki son WhatsApp yedeklememin tarihini nasıl kontrol edebilirim?

  1. Akıllı telefonunuzdaki WhatsApp uygulamasını açın;
  2. Bir kez orada, Ayarlar’a tıklayın;
  3. Ardından “Konuşmalar” üzerine tıklayın;
  4. Ardından “Konuşmaları yedekle “ye tıklayın;
  5. Bir sonraki ekranda son başarılı yedeklemenin tarih ve saati gösterilecektir. Bu noktaya kadar kaydedilmiş ve silinmemiş olan her şey hesabınıza geri yüklenebilir.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın. Bir dahaki sefere görüşmek üzere!

What’s your Reaction?
1
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir