Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji Haberleri
  4. »
  5. WhatsApp sohbet botu Meta AI test edilmeye başlandı

WhatsApp sohbet botu Meta AI test edilmeye başlandı

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
97 0
WhatsApp

Meta‘nın yapay zeka destekli sohbet robotu Meta AI, Hindistan’daki bazı WhatsApp kullanıcılarına sunulmaya başladı. Yeni özellik ilk olarak 2023’te test edilmişti.

Meta AI, birçok kişi için, özellikle de yapay zeka ile pek tanışık olmayanlar için, ChatGPT’ler ve Copilot’lar gibi araçlarla ilk kez etkileşim kurma deneyimi olacak. Bu etkileşimin nasıl tepkilere yol açacağı merak konusu.

Meta AI’ye erişimi olan kullanıcılar, ana sohbet listelerinin sağ üst köşesinde parlak renkli bir halka ile tasarlanmış yeni bir simge ile karşılaşacaklar.

Meta AI, Meta’nın Llama olarak bilinen LLM’si tarafından desteklenecekken bu teknoloji, kullanıcıların sohbetleri birçok farklı konuda sürdürmelerini sağlayacak.

Meta-AI-WhatsApp

Meta AI’nin ilk duyurusu sırasında Meta, Microsoft’un Bing Chat’i ile işbirliğini de ima etmişti. Bu durum, Meta AI’nin gerçek zamanlı web sonuçlarını entegre ederek kullanıcıların sorularını yanıtlama becerisini geliştirebileceği anlamına geliyor.

İlginizi çekebilir; Jailbreak nedir, iOS Jailbreak nasıl yapılır?

Ancak şu anda Meta AI, yalnızca Hindistan’daki belirli WhatsApp kullanıcıları için kullanılabilir durumda. Bu durum, Meta’nın kullanıcı verilerini ve geri bildirimlerini topladığı anlamına geliyor.

Meta’nın Meta AI’yi ABD beta sürümünün ötesine taşıması, yapay zeka asistanlarını mesajlaşma platformuna entegre etme konusundaki kararlılığını gösteriyor. Bu durum, kullanıcıların WhatsApp ile etkileşim biçimini değiştirebilir ve bilgi bulma, görevleri tamamlama veya bir yapay zeka arkadaşıyla sohbet etme gibi yeni imkanlar sunabilir.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir