Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji Haberleri
  4. »
  5. WhatsApp sohbet filtreleme özelliğini kullanıma sundu

WhatsApp sohbet filtreleme özelliğini kullanıma sundu

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
71 0
whatsapp

WhatsApp, kullanıcılar için mesaj aramalarını kolaylaştırmak üzere tasarlanan sohbet filtreleri adlı yeni bir özelliği tanıttı.

WhatsApp’a göre, bu filtreler sohbet listenizi çeşitli kriterlere göre kategorize edecek ve tüm gelen kutunuzda sıkıcı bir şekilde kaydırma yapma ihtiyacını ortadan kaldıracak.

Bu özellik, sohbet listesinin üzerinde uygun bir şekilde bulunan üç filtreden oluşur: Tümü, Okunmamış ve Gruplar. Bu filtreler, tek bir dokunuşla belirli türdeki konuşmalara erişimi kolaylaştıracak:

whatsapp
  • Tümü: Gelen kutunuzdaki tüm mesajları görüntülenebilecek.
  • Okunmamış: Okunmamış veya açılmamış mesajları göstererek dikkat gerektiren konuşmaları vurgular ve önceliklendirmeye yardımcı olacak.
  • Gruplar: Tüm grup sohbetlerini tek bir konumda toplayarak Toplulukların alt gruplandırılması da dahil olmak üzere tercih edilen tartışmalara daha kolay erişimi kolaylaştıracak.

WhatsApp konuşmaları bulmayı “hızlı, sorunsuz ve basit” hale getirmeyi amaçlıyor. Sohbet filtrelerinin kullanıma sunulması, metin biçimlendirme seçenekleri ve mesaj sabitleme gibi mevcut özellikleri tamamlayarak gelişmiş bir kullanıcı deneyimine katkıda bulunmayı amaçlıyor.

WhatsApp’ta sohbet filtreleri nasıl seçilir?

WhatsApp’a göre, sohbet filtreleri uygulamada gezinmeyi ve sohbetleri düzenli tutmayı kolaylaştıracak.

  • Uygulama ile en üste gidin ve filtrelere göz atın;
  • Sadece okunmamış mesajları mı, gruplardan gelen mesajları mı yoksa tüm mesajları mı görmek istediğinizi seçin.

İlginizi çekebilir; WhatsApp Web köklü değişikliğe gidiyor

WhatsApp Sohbet Filtreleri şu anda kullanıcılara sunuluyor ve önümüzdeki haftalarda tam olarak kullanıma sunulması bekleniyor. Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir