Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. WhatsApp ‘tan Tüm Uygulamalara Mesaj Atma Özelliği Geliyor!

WhatsApp ‘tan Tüm Uygulamalara Mesaj Atma Özelliği Geliyor!

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
105 0
whatsapp

WhatsApp, diğer sohbet uygulamaları arasında bir sohbet operasyonuna sahip olmaya giderek yaklaşıyor. Araç geliştirmenin son aşamalarında ve uygulamanın ilk aşaması yakında başlayacak.

Wired‘ın haberinde yer alan habere göre ilk adım, WhatsApp ile Facebook’un sohbet uygulaması Messenger arasında entegrasyon olacak. Bu özellik, kullanıcıların farklı uygulamalar kullanarak birbirleriyle sohbet etmelerine ve metin mesajları, resimler, sesli mesajlar, videolar ve dosyalar göndermelerine imkan sağlayacak.

Her iki uygulama da aynı şirkete ait olduğu için, Meta, bu entegrasyon daha az karmaşık olarak görülüyor. Bununla birlikte, her şey hala dikkatli bir şekilde ve büyük vaatler olmadan yapılıyor.

İlginizi çekebilir; WhatsApp Yapay Zekalı Destek Hattı Özelliği Üzerinde Çalışıyor

Diğer uygulamalardan gelen mesajlar, diğer konuşmaların üstünde ayrı bir gelen kutusunda kalacaktır. Buna ek olarak, kullanıcılar diğer şirketlerin uygulamalarıyla bu tür açık iletişime katılmak isteyip istemediklerini seçebilecekler.

whatsapp

Etkileşim şifreleme endişeleri içeriyor

Bu çapraz iletişimi diğer mesajlaşma programlarıyla uygulamanın zorluklarından biri de güvenliktir. Sonuçta, WhatsApp gibi uygulamalar örneğin Telegram’dan farklı veri koruma mimarileri kullanmaktadır.

İşlevi geliştirmekten sorumlu ekip, bu esnekliği günümüzün uçtan uca şifrelemesinin sohbetlerde kırılmayacağı garantisiyle dengelemeye çalışıyor.

Buna ek olarak, açıklık, halkı diğer kaynaklardan spam veya dolandırıcılık almaya daha duyarlı hale getirecektir. Bu risk faktörü için bile SMS mesajlarıyla entegrasyon kısa vadede göz ardı ediliyor.

Meta şimdilik hangi şirketlerin hizmetlerini Messenger dışında WhatsApp’a bağlayabileceklerini açıklamadı. Mesajlaşma uygulamalarından sorumlu hiçbir şirket projede yer almak için ilgisini ya da bir protokol geliştirdiğini henüz teyit etmedi.

Neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı paylaşmayı unutmayın! Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir