Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. WhatsApp, tek bir video görüşmesinde 32 kişiye kadar katılımcıya izin verecek

WhatsApp, tek bir video görüşmesinde 32 kişiye kadar katılımcıya izin verecek

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
97 0
whatsapp

WhatsApp PC ve mobil sürümlerinde sesli ve görüntülü aramalar için çeşitli yeni özellikler duyurdu. Öne çıkan özellikler arasında, mesajlaşma uygulaması artık ekranı sesle paylaşabilecek.

Yeni özellik, kullanıcıların tıpkı Discord, Google Meet, Teams ve Zoom gibi modern iletişim platformlarında olduğu gibi cihazlarından görüntü ve sesle içerik aktarılabilecek.

Öellikler arasında, görüntülü aramalar artık aynı anda 32 kişiyi kapsayabiliyor. Düzinelerce katılımcının eklendiği bu gibi durumlar için Meta platformu bir başka araç daha duyurdu.

İlginizi çekebilir; PlayStation 5’e Discord sesli sohbet özelliği ekleniyor

Çok sayıda kişinin bulunduğu konuşmalarda, konuşmayı daha anlaşılır kılmak ve takip etmeyi kolaylaştırmak için, kimin konuştuğu ekranda vurgulanacak.

whatsapp
whatsapp

“Konuşmacının” vurgulanması, ekranda ilk olarak görünmesini sağlayacak ve böylece herkes kimin konuştuğunu bilecek.

WhatsApp ayrıca MLow codec’ini destekleyeceğini de açıkladı. Meta, bu yeni codec’in çeşitli bağlantı koşullarında daha net ses ve görüntüler sunarak “aramaların güvenilirliğini artırdığını” vaat ediyor.

Ayrıca aynı açıklamada, mobil cihazlarda yapılan aramaların daha iyi gürültü ve yankı engelleme özelliğine ve iletişimi daha net hale getirildi. Buna ek olarak, iyi bir internet bağlantısı olduğunda görüntülü aramalar daha da yüksek çözünürlüklü görüntüler sunabiliyor.

Ne yazık ki platform, yeni özelliklerin ne zaman genel kullanıma açılacağını belirtmedi. Yeni özellikler muhtemelen aşamalı olarak kullanıcılara sunulacak. Erişim sağlamak için uygulamayı güncel tutmak bu konuda önemli

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir