Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. WhatsApp Tüm Cihazlarda Sohbet Kilidi Özelliğini Test Ediyor

WhatsApp Tüm Cihazlarda Sohbet Kilidi Özelliğini Test Ediyor

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
112 0
whatsapp

WhatsApp kullanıcıları yeni ve faydacı bir deneyim için arada bir bir dizi yeni özelliğe sahip olmaya devam ediyor. Bir süre önce Meta, sohbetleri kilitleme özelliğini kullanıma sundu; bu, halihazırda mevcut olan cihaz biyometrisinin üzerine ekstra bir güvenlik katmanı ekleyerek başkalarının mesajlara erişimini zorlaştırıyor. İşte detaylar.

Kullanıcılar için yararlı olacak özellik, mobil cihazlarda cihaza özel olduğu için aynı işlevselliğin bağlantılı cihazlarınızda çalışmıyordu. Neyse ki, WABetaInfo tarafından tespit edilen özellilkte, WhatsApp sohbet kilidi işlevini bağlantılı cihazlara da getiriyor.

whatsapp

İlginizi çekebilir; iPhone SE 4 ile İlgili Yeni Detaylar Ortaya Çıktı!

Rapora göre, bu özellik kullanıma sunulduğunda, WhatsApp sohbetleri ana cihazda kilitlendiğinde bağlantılı bir cihazda otomatik olarak kilitlenecek. Raporda, “Cihazlar arasında sohbet kilitlerinin bu şekilde senkronize edilmesi, kullanılan cihazdan bağımsız olarak seçilen konuşmaların meraklı gözlerden tutarlı bir şekilde korunmasını sağlıyor” denildi.

Bağlı cihazda ya da ana cihazda bu sohbetlerin kilidini açmak için, ilk etapta sohbeti kilitlerken ayarladığınız gizli koda ihtiyacınız var.

Ne Zaman Kullanıma Sunulacak?

WABetaInfo, bu özelliğin ilk olarak Android sürüm 2.24.4.14 için WhatsApp beta güncellemesinde görüldüğünü söylüyor; ancak bu özelliğin kitleler için ne zaman kullanılabilir olacağı belli değil. Yayın, özelliğin şu anda geliştirilme aşamasında olduğunu ve gelecekteki bir uygulama güncellemesinde kullanıma sunulacağını belirtiyor.

Neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı paylaşmayı unutmayın! Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir