Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji Haberleri
  4. »
  5. WhatsApp tüm renkleri değiştirmenize izin verecek!

WhatsApp tüm renkleri değiştirmenize izin verecek!

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
50 0
whatsapp

WhatsApp, uygulamadaki sohbet balonlarının rengini değiştirmenize olanak tanıyan yeni bir özelliği test ediyor. Yeni özellik, TestFlight beta programı aracılığıyla iPhone için 24.10.10.71 sürümünde ortaya çıkarken kullanıcılarına daha fazla kişiselleştirme olanağı sağlayacak. İşte detaylar.

WABetaInfo tarafından keşfedilen özellik, WhatsApp’ın bir başka beta sürümünün (24.10.10.70) de keşfedildi. Geliştiriciler o sırada mesajlaşma uygulamasının ana arayüzü için farklı temaları test ediyordu.

İlginizi çekebilir; Android 15 neler sunucak? İşte tüm yenilikler

WhatsApp kısa süre önce uygulama için yeniden modellenmiş bir arayüz sunmuştu, ancak değişiklikler inceydi. Uygulamanın renklerini değiştirebilmek, kişiselleştirmeye önem veren pek çok kullanıcının uzun süredir arzuladığı bir şey. Eğer bu son testler yasal özellikler olarak ortaya çıkarsa, yakında WhatsApp’ı birkaç farklı renkte kullanmayı seçebileceğiz.

whatsapp

Sohbet balonlarının rengini değiştirebilmek, görünümle ilgili basit bir özelliğin ötesine geçebilir. Eğer özellik farklı konuşmalarda farklı renklere izin verirse, kullanıcıların yanlışlıkla mesaj göndermelerini önlemeye yardımcı olabilir. Görsel çekicilik, kişinin mesajı doğru kişiye gönderdiğinin belirlenmesine kesinlikle yardımcı olacaktır.

WhatsApp da yapay zekaya kavuşuyor

Neredeyse her çevrimiçi hizmet gibi WhatsApp da platformu geliştirmek için yapay zekaya (AI) dayalı özellikleri test ediyor. Ancak uygulamanın Meta gibi dev bir şirkete ait olduğu düşünüldüğünde, diğer popüler uygulamaların gerisinde kaldığı görülüyor.

Yine de WhatsApp’ın yapay zeka uygulamasıyla güzel haberler hazırladığı zaten biliniyor. Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir