Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. WhatsApp Uzun Zaman Beklenen Özelliği Duyurdu!

WhatsApp Uzun Zaman Beklenen Özelliği Duyurdu!

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
26 0
whatsapp

WhatsApp, resim ve videoları orijinal kalitede paylaşmaya izin vermeye başlıyor. Yeni özellik, şu anda 23.24.73 sürümünde olan hizmetin en son güncellemesinden bu yana iOS uygulamasında kullanılabilir durumda. İşte ayrıntılar.

Bu özellik sayesinde, WhatsApp’ın veri ve alandan tasarruf etmek için görüntü kalitesini önemli ölçüde düşüren otomatik sıkıştırması olmadan kişilerinize dosyanın tamamını gönderebilirsiniz.

Bu şekilde, hem kişisel hem de kurumsal kullanım için belge biçiminde dosya paylaşabilirsiniz. Daha önce, yalnızca iOS için WhatsApp’ın Beta sürümünü kullananlar bu özelliğe erişebiliyordu.

whatsapp

WhatsApp ile fotoğrafları orijinal kalitelerinde gönderme

Göndermek için, ataç gibi görünen bir konuşmaya dosya ekleme simgesindeki “Belgeler” seçeneğine erişmeniz gerekir. Normalde bu seçenek yalnızca metin, slayt gösterisi ya da PDF göndermek için kullanılırdı.

İlginizi çekebilir; Vivo ve UEFA, EURO 2024’te taraftarlara unutulmaz anlar yaratmak için el ele

Ardından, kullanıcı cep telefonunun kendi kamerası tarafından çekilen fotoğrafları veya videoları seçmek için “Galeriden seç” seçeneğine sahip olacaksınız.

Bu özellik Ağustos ayında küçük kullanıcı grupları için Android’de yayınlanmaya başladı ve son haftalarda küresel olarak kullanılabilir hale geldi. WABetaInfo’ya göre güncelleme kademeli olarak dağıtılıyor ve tüm kullanıcılara sunulması birkaç haftayı bulabilir.

Kısa bir süre önce iOS kullanıcıları da profillerini kontrol etmek için e-postalarını kullanma olanağının yanı sıra sınırlı süreli durum gönderme özelliğine kavuştu.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir