Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. WhatsApp Windows Uygulaması Güncellendi: İşte Yenilikler!

WhatsApp Windows Uygulaması Güncellendi: İşte Yenilikler!

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 3 dk okuma süresi
43 0
whatsapp

Windows için WhatsApp sürümü bilinmeyen numaralarla sohbet açma özelliği kazandı. Meta’nın sahip olduğu anlık mesajlaşma platformu WhatsApp, Microsoft Store’daki resmi beta kanalı aracılığıyla Windows yerel uygulaması için yeni bir güncelleme sunuyor. Bu güncelleme, kullanıcıların bilinmeyen telefon numaralarıyla sohbet açmasına olanak tanıyan bir özellik içeriyor. İşte detaylar.

WABetaInfo‘nun haberine göre, “Windows için en son WhatsApp beta 2.2342.6.0 güncellemesini Microsoft Store’dan yükledikten sonra, bazı beta test kullanıcıları artık bu özelliği deneyebilir.”

Rapora göre, bu özellik sayesinde telefon numarasını adres defterine eklemeden bilinmeyen bir kişiyle sohbet açmak mümkün olacak ve böylece kullanıcıların yeni tanıştıkları ya da iletişim kurdukları kişilerle sohbet başlatmaları ve mesajlaşmaları kolaylaşacak.

whatsapp-windows

WABetaInfo tarafından paylaşılan ekran görüntüsü, Meta’nın sahip olduğu uygulamanın, rehberinizde olmayan biriyle hızlı bir şekilde sohbet başlatabilmeniz için telefon numarasını girmenin mümkün olduğu yeni bir ekran getirdiğini ortaya koydu.

Bu özelliğin WhatsApp hesabınızda kullanılabilir olup olmadığını kontrol etmek istiyorsanız, Yeni sohbet ekranını açın ve Telefon numarası adlı yeni bir giriş noktası bulmalısınız.

İlginizi çekebilir; Öğrencilere Vergisiz Telefon ve Bilgisayar Desteği Başlıyor!

WABetaInfo web sitesi özellik hakkında “Bu özellik, adres defterinizi doğrulanmamış veya geçici telefon numaralarıyla doldurma ihtiyacını ortadan kaldırdığı için, kullanıcılara bilinmeyen kişilerle hızlı bir şekilde sohbet başlatmak için erişilebilir bir seçenek sunma konusunda önemli bir adımdır.” dedi.

Ayrıca, adres defterine eklendiğinde yeni telefon numarası otomatik olarak gizlilik ayarlarına dahil edileceğinden, mevcut gizlilik ayarları bilinmeyen kişi için de geçerli olduğundan daha özel bir mesajlaşma deneyimi sunuyor.

Bilinmeyen telefon numaralarıyla sohbet başlatma özelliğine artık Microsoft Store üzerinden Windows için en son WhatsApp beta sürümünü yükleyen belirli beta test kullanıcıları erişebiliyor. Bu güncellemeyi henüz almadıysanız, önümüzdeki günlerde kademeli olarak daha fazla kullanıcı tarafından kullanılabilir hale gelecektir.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir