Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. WhatsApp profil fotoğrafınızı yapay zeka ile oluşturabileceksiniz

WhatsApp profil fotoğrafınızı yapay zeka ile oluşturabileceksiniz

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
40 0
whatsapp

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcıların yapay zeka tarafından oluşturulan kişiselleştirilmiş profil fotoğrafları kullanmalarına olanak tanıyan yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. WABetaInfo adlı güncelleme takipçisinin raporuna göre, “AI Profil Fotoğrafları” adı verilen bu özellik şu anda Android işletim sistemi için beta sürümünde test ediliyor.

Söz konusu özellik, kullanıcıların ilgi alanlarını, kişiliklerini ve ruh hallerini yansıtan açıklamalar vermelerine olanak tanıyacak. Ardından yapay zeka, bu açıklamalara uygun kişiselleştirilmiş profil fotoğrafları oluşturacak. Böylece kullanıcılar, kendi fotoğraflarını paylaşmak yerine yapay zeka tarafından üretilen görüntüleri tercih edebilecekler.

whatsapp-yapay-zeka

İlginizi çekebilir; WhatsApp kullanıcıları rahatlatacak özellik üzerinde çalışıyor

Raporlara göre mesajlaşma devi, bu özellikle kullanıcıların mahremiyet endişelerini gidererek yetkisiz kullanım riskini azaltmayı hedefliyor. Ancak AI Profil Fotoğrafları özelliği halen geliştirilme aşamasında olduğundan, ne zaman kullanıma sunulacağı henüz bilinmiyor.

Populer uygulama, kullanıcı deneyimini geliştirmek için yapay zeka destekli birçok yeni özellik üzerinde çalışıyor. Geçtiğimiz günlerde okunmamış mesaj sayılarını temizleme özelliği de gündeme gelmişti. Anlık mesajlaşma platformunun, mesajlaşma deneyimini kişiselleştirmek için yapay zekadan daha fazla yararlanması bekleniyor.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir