Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. WhatsApp Yapay Zekalı Destek Hattı Özelliği Üzerinde Çalışıyor

WhatsApp Yapay Zekalı Destek Hattı Özelliği Üzerinde Çalışıyor

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
128 0
whatsapp

WhatsApp, kullanıcıların uygulama içi “Bize Ulaşın” sekmesi aracılığıyla sorunlarına çözüm bulmak için yapay zeka (AI) destekli bir araç geliştirmeye başladı. WABetaInfo tarafından 6 Şubat Salı günü yayınlanan bir habere göre, bu özellik şu anda iOS için WhatsApp Beta sürümünde test ediliyor. İşte detaylar.

Nasıl Çalışacak?

  • Kullanıcılar “Bize Ulaşın” sekmesine girdiklerinde, sorunlarıyla ilgili bilgi girebilecekleri bir form görecekler.
  • Yapay zeka, bu bilgileri analiz ederek sorunun olası nedenlerini belirleyecek ve çözüm önerileri sunacak.
  • Kullanıcılar, yapay zekanın önerdiği çözümleri deneyebilir veya problemle ilgili daha fazla bilgi almak için insan bir temsilciyle görüşmeyi tercih edebilir.
whatsapp

Yapay zeka, 7/24 destek sağlayarak kullanıcıların sorunlarına daha hızlı çözüm bulmalarına yardımcı olabilir. Basit ve tekrarlayan problemleri otomatik olarak çözebilerek insan temsilcilerin yükünü hafifletebilir. Kullanıcılara, problemlerinin çözümüne yönelik detaylı bilgi ve kaynaklar sunabilir.

Android ve iOS’te Son durum nedir?

Yapay zeka destekli “Bize Ulaşın” özelliği şu anda iOS için WhatsApp Beta’nın 24.3.10.70 sürümünde test ediliyor. Android için WhatsApp’ta da bu özellik üzerinde çalışmalar devam ediyor ve 2.23.23.8 sürümünde test edilecek.

İlginizi çekebilir; Laptop ekranında siyah çizgi sorunu nasıl çözülür?

Yapay zeka destekli “Bize Ulaşın” özelliği, WhatsApp’ta kullanıcı desteği ve sorun giderme konusunda önemli bir gelişme ile karşımıza çıkıyor. Bu özellik, kullanıcıların sorunlarına daha hızlı ve kolay çözüm bulmalarına yardımcı olacak.

Yapay zeka destekli “Bize Ulaşın” özelliğinin WhatsApp kullanıcıları için oldukça faydalı bir araç olacağını düşünüyorum. Bu özellik, kullanıcıların sorunlarına daha hızlı ve kolay çözüm bulmalarına yardımcı olacak ve insan temsilcilerin yükünü hafifletecektir.

Neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı paylaşmayı unutmayın! Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir