Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji Haberleri
  4. »
  5. WhatsApp yeni arayüz tasarımını resmi olarak tanıttı

WhatsApp yeni arayüz tasarımını resmi olarak tanıttı

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 3 dk okuma süresi
55 0
WhatsApp

WhatsApp bir süredir üzerinde çalıştığı yeni kullanıcı arayüzü tasarımını Android ve iOS kullanıcıları için son güncelleme ile yayınlanmaya başladı. İşte haberin detayları.

WhatsApp bu ay iPhone ve Android kullanıcıları için yeni sade bir renk, yeni kullanıcı arayüzü ve daha fazla özellik eklemesi alıyor. Meta’nın sahip olduğu platform, uygulamayı telefonunuzun bir uzantısı gibi hissettiren basit, güvenilir ve özel hale getiriyor.

Mesajlaşma uygulamasında kullanıcı arayüzünün tasarımındaki en büyük görünür değişiklik, sohbetlerinizin, güncellemelerinizin ve aramalarınızın bulunduğu yeniden konumlandırılmış gezinme göze çarpıyor.

whatsapp

Ayrıca, WhatsApp’taki yeşillerin daha keskin hale geldiğini ve gizli WhatsApp özelliklerinin bulunduğu ek tepsisinin eskisinden daha yuvarlak yeni simgelerle elden geçirildiğini fark etmişsinizdir.

İlginizi çekebilir; OpenAI, deepfake dedektörünü tanıttı!

WhatsApp, bugünlerde mesajlaşma uygulamasında gördüğümüz yeşil tonunu seçmeden önce 35 renk paletinden geçtiğini söylüyor. Android kullanıcıları için WhatsApp artık önceki seçenekten daha koyu olan başka bir karanlık mod sürümüne sahip. WhatsApp, daha yüksek kontrastın düşük ışık koşullarında göz yorgunluğunu azaltmayı amaçladığını iddia ediyor.

Ayrıca iPhone’daki WhatsApp’ın üst kısmında Sohbet yazdığını, Android kullanıcıları için ise WhatsApp’ın yeşil renkle yazılmiş.

Bunun hemen altında, sorularınız için yapay zeka sohbet robotunu etkinleştirmenin veya yemek tarifleriyle ilgili hızlı bir yardım almanın kesinlikle daha kolay bir yolu olan yeni Meta AI’ye Sor veya Ara çubuğu yer alıyor. Ve son olarak, okunmamış, tümü veya hesabınız için farklı gruplardan gelen sohbetler için yeni bir sekme seçeneği var.

Uygulama ayrıca, telefonunuzun depolama alanını yönetmeyi veya mesajlaşma uygulamasında arama yapmayı/sonlandırmayı kolaylaştırmak isteyen bir dizi beta özelliği üzerinde çalışıyor. Masaüstünde sohbet kilidi klasörü de dahil olmak üzere bazı yeni özelliklere sahip olan WhatsApp web sürümünde de büyük değişiklikler göreceksiniz. Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir