Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. WhatsApp Yeni Arayüzü Test Etmeye Başladı!

WhatsApp Yeni Arayüzü Test Etmeye Başladı!

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
54 0
whatsapp

WhatsApp, güncellenmiş Android kullanıcı arayüzünü belirli bir grup beta test kullanıcısına sunmaya başladı. WhatsApp bu tasarım değişikliklerini 2.23.21.12 sürümünde test ediyor, ancak bu sürümün tüm kullanıcıları yeni özelliklere erişemeyecek. İlerleyen zamanlarda tüm kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Web sitesine göre, yeniden tasarım önümüzdeki haftalarda daha fazla kullanıcıya sunulacak. Bu nedenle, en son uyumlu beta güncellemesini kullanıyor olsanız bile, WhatsApp’ın yeni arayüzünün Android cihazınıza ulaşması biraz zaman alacak.

WhatsApp-design

Android’de WhatsApp arayüzünde ne gibi değişiklikler olacak?

WABetaInfo’ya göre, Material Design 3’ten esinlenerek yeniden tasarlanan kullanıcı arayüzü, yeni simgeler ve renklerin yanı sıra sohbet balonlarında ve kayan eylem düğmesinde değişiklikler getiriyor. Buna ek olarak, profil simgesi artık sağ üst köşede, Kamera ve Arama seçeneklerinin yanında yer alıyor. Koyu ve açık temalar da yeni bir yeşil renkle güncelleniyor. Performans konusunda ise herhangi bir kayıp yaşamayacak.

İlginizi çekebilir; Android 14 ile Gelen Güzel Özellikler

Test edilen diğer özellikler arasında resimler ve videolar için yeni bir yanıt çubuğunun yanı sıra uygulamanın iPad uyumlu bir sürümünün olması ihtimali de yer alıyor. Hatırlamak gerekirse Meta da kısa bir süre önce Apple’ın tableti iPad için uygulamasının ilk versiyonunu piyasaya sürdü.

WhatsApp geçtiğimiz aylarda kullanıcı deneyimini iyileştirmek ve rekabet gücünü korumak için bir dizi yeni özellik sundu. Bunlar arasında macOS için yenilenmiş bir sürüm, HD fotoğraflar ve videolar, anlık video mesajları ve işletmelerin Flows adı verilen bir özellikler yer alıyor.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
1
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir