Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji Haberleri
  4. »
  5. WhatsApp yeni güncelleme ile durum ekranını değiştiriyor

WhatsApp yeni güncelleme ile durum ekranını değiştiriyor

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
96 0
whatsapp

WhatsApp muhtemelen Güncellemeler sekmesindeki Durum bölümünün mevcut tasarımını değiştiriyor. İşte detaylar. WABetaInfo, Android için 2.24.4.23 sürümünün Durum çubuğu için yeni bir görünüm getirdiğine dair görselleri paylaştı. İşte detaylar.

WhatsApp Durum bölümünün yeni tasarımı, durum güncellemelerinin Güncellemeler sekmesinde görüntülenme şeklini değiştiriyor. Kullanıcının profil resmiyle birlikte dairesel simgeler görüntülemek yerine, yeni tasarım hem kullanıcıdan hem de kişilerinden gelen durum güncellemelerinin kart benzeri önizlemelerini gösteriyor. Önizlemeler aynı zamanda metin, resim veya video gibi durum güncellemelerinin içeriğine genel bir bakış sağlıyor. Böylece kullanıcılar kişilerinin ne paylaştığını kolayca görebiliyor ve bunları görüntüleyip görüntülemeyeceklerine karar verebiliyor.

WhatsApp

Yeni düzen, kanal güncellemelerinden daha fazla yer kapladığı için Güncellemeler sekmesindeki Durum bölümünü de öne çıkarıyor. Bu durum, kanal güncellemelerini durumlardan daha fazla görmeyi tercih eden bazı kullanıcılar için bir sorun olabilir, ancak kişilerinden daha fazla etkinlik görmek isteyenler için de bir avantaj olabilir.

İlginizi çekebilir; Yeni basketbol oyunu NBA Infinite şimdi Türkiye’de 

Buna ek olarak, kullanıcılar güncellemelerin tam listesini görmek için önizlemeye tıklayabildiklerinden, önizlemeler aynı kişiden gelen birden fazla durum güncellemesini görüntülemeyi kolaylaştıracak.

Her zaman olduğu gibi, yeniden tasarlanan Durum bölümü hala beta testinde ve WhatsApp’ın kararlı sürümüne ne zaman sunulacağı belli değil. Kullanıcıların uygulamalarında yeniden tasarlanan Durum çubuğuna bir göz atabilmeleri için muhtemelen birkaç hafta daha beklemeleri gerekecek.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir