Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. WhatsApp Yeni Özelliklere Kavuşuyor

WhatsApp Yeni Özelliklere Kavuşuyor

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
80 0
whatsapp

Whatsapp kullanıcıların hoşuna gidecek yeni özelliklere sahip oluyor. İlk olarak doğrulanmış WhatsApp profillerini tanımlayan geleneksel yeşil tik işaretini yakında mavi renge dönüşerek platformdaki şirket ve kanalların doğruluğunu daha düzgün teyit edecek.

Yenilik Android 2.23.20.18 için WhatsApp beta sürümünde görüldü. Tik’in deseni herkesin bildiği gibi aynı, ancak rengi farklı, aşağıdaki resimde de görebileceğiniz gibi mavimsi bir renk tonuna sahip oluyor.

whatsapp-tik

Mesajlaşma servisi değişiklik hakkında herhangi bir ayrıntı yayınlamadığından, olası değişimin nedeni bilinmiyor. Ancak siteye göre, Meta’nın doğrulama sembolünü tüm hizmetlerinde standartlaştırmayı planladığı yönünde.

Facebook ve Instagram’ın, bu platformlarda kullanılan resmi profilleri vurgulamak için zaten mavi doğrulanmış mavi tik kullandığını hatırlamakta fayda var. WhatsApp da aynı şeyi yaparak Mark Zuckerberg liderliğindeki holdinge ait diğer uygulamaların görsel kimliğine uyum sağlayabilir.

İlginizi çekebilir; WhatsApp Kullanıcıların Hoşuna Gidecek Özelliği Duyurdu

WhatsApp’ta mavi onaylı mühürle yapılan testler sırasında gündeme gelen bir başka olasılık da mesajlaşma uygulamasına işletmeler için Meta Verified’ın gelmesi. Ücretli olan bu hizmet, onay işaretinin kullanımının yanı sıra dolandırıcılığa karşı gelişmiş koruma ve farklılaştırılmış destek gibi başka avantajlar da sunuyor.

Bununla birlikte, yayına göre, aboneliğin messenger’a genişletilmesi şu anda pek olası değil ve değişiklik yalnızca tüm Meta uygulamalarında mührün birleştirilmesiyle gerekçelendiriliyor. Bu şekilde, Verified muhtemelen Instagram ve Facebook ile sınırlı kalacaktır.

Değişiklik şu anda teknoloji devi tarafından geliştirilmekte ve test edilmektedir. Bu nedenle WhatsApp’ın yeşil tikten mavi tike geçip geçmeyeceği henüz bilinmiyor.

Neler düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlar kısmından bize bildirin. Ayrıca yeni gelişmelerden haberdar olmak için lütfen bizi takip etmeye devam edin.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir