Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Windows 11 22H2 Sürümü Yayınlandı! İşte Tüm Yenilikler

Windows 11 22H2 Sürümü Yayınlandı! İşte Tüm Yenilikler

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 3 dk okuma süresi
94 0
windows_11

Microsoft, Windows 11’in 22H2 sürümünü yayınladı. Yenilikler arasında Microsoft’un Yapay Zeka (AI) platformu Copilot ile beraber geliyor. İşte detaylar.

Yenilikler arasında Copilot ile başlayacak olursak, internette arama yapmanın yanı sıra, kullanıcının e-postaları yeniden yazmasına, Spotify’da müzik çalmasına, görüntüleri düzenlemesine, denklemleri çözmesine, bilgisayardaki pencereleri düzenlemesine, koyu tema gibi ayarları etkinleştirmesine ve çok daha fazlasına yardımcı olacak.

Yapay zeka aracı, Windows + “C” komutu kullanılarak, sesle veya Görev Çubuğundaki yeni düğme kullanılarak etkinleştirilebilecek. Simgeye tıklandığında bilgisayar ekranının yan tarafında bir sekme ile bizleri karşılayacak.

İlginizi çekebilir; Gmail HTML Arayüzünü Kaldıracağını Duyurdu

Bu yılın Mart ayında tanıtılan Copilot, Microsoft 365, Clipchamp, Paint, Edge, Teams, Outlook, Word, Excel, PowerPoint, Fotoğraflar ve neredeyse tüm yerel Windows programlarına entegre edildi.

Geçen hafta düzenlenen bir etkinlikte Microsoft CEO’su Satya Nadella yapay zeka hakkında daha fazla ayrıntı verdi. Örneğin, Windows 11 ile cep telefonlarının entegre edileceğini ve böylece yapay zekanın mobil cihazlarda da kullanılmasının mümkün olacağını söyledi.

Daha fazla yenilik

Windows 11 için Copilot ile gelen bu yeni güncelleme, işletim sistemi için 150’den fazla yeni özellik de vaat ediyor. Microsoft’a göre, yazılımı güncelleyenler Paint’te yapay zeka ile düzenleme, Cocreator’un önizlemesi ve Fotoğraflar’da daha fazla düzenleme seçeneği gibi yeni özelliklere sahip olacak.

Ayrıca ekran görüntüsü aracında görüntülerden metin çıkarmak, Not Defteri’nde oturumları otomatik olarak kaydetmek ve Dosya Gezgini’nde yeni bir adres çubuğu kullanmak mümkün olacak.

Windows 11 22H2 güncellemesi nasıl indirilir?

Windows 11 sürüm 22H2 için en son güncellemenin mevcut olup olmadığını kontrol etmek için aşağıdaki adımları izleyin:

    Başlat Menüsüne tıklayın;

    Arama çubuğuna “güncelleştir” yazın ve “güncelleştirmeleri denetle” seçeneğini seçin;

    Windows Update penceresinde, ekranın sağ üst köşesindeki “güncelleştirmeleri denetle” seçeneğine tıklayın;

    Güncelleme zaten mevcutsa, kurulumu onaylamanız yeterlidir.

Windows 11 22H2 sürümünündeki yenilikleri beğendiniz mi? Microsoft’un sunduğu özellikler hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlar kısmından bizimler paylaşmayı unutmayın. Daha fazla haber için bizi takip etmeye devam edin.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir