Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji Haberleri
  4. »
  5. Windows 11 24H1, Wi-Fi 7 Desteği ile Geliyor!

Windows 11 24H1, Wi-Fi 7 Desteği ile Geliyor!

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 3 dk okuma süresi
55 0
windows-11

Microsoft, Windows 11 ‘in bir sonraki büyük güncellemesini Nisan ayında yayınlayacak. 24H1 olarak adlandırılan bu güncellemenin ne zaman yayınlanacağı hala bir muamma. Windows 11 yeni güncellemesi ile birlikte Wi-Fi 7 desteğini de beraberinde getirecek. İşte detaylar.

Geçtiğimiz Ekim ayında Microsoft, işletim sisteminin en son büyük güncellemesi olan Windows 11 23H2’yi nihayet genel kullanıma sundu. Bu güncelleme özellikle Copilot AI asistanı, yeniden tasarlanmış bir dosya gezgini ve entegre bulut yedekleme gibi yeni özelliklerle doluydu. Yani bir sonraki büyük güncellemeyi beklerken yapacak çok şey var. Bununla birlikte, o güncellemenin de gelmesi uzun sürmeyecek.

İlginizi çekebilir; ChatGPT, Android Telefonlarda Google Asistan’ın Yerini Alacak!

Dell, bize bir sonraki büyük güncelleme olan 24H1 güncellemesini sızdırdı. Üretici haberi duyurmak için yeni XPS PX dizüstü bilgisayarlarıyla birlikte açık verdi. Windows 11 24H1, Microsoft’un geleneksel güncelleme kataloğuna uygun olarak önümüzdeki Nisan ayından itibaren genel kullanıma sunulacak. Ancak, hala hakkında çok fazla bilgi bulunmuyor.

Dell, Windows 11 24H1’i sızdırdı

Bir ayrıntı dışında ve en az değil! Intel’e göre, Windows 24H1 yakında gelmesi beklenen yeni bağlantı standardı WiFi 7 ile uyumluluk getirecek. Yeni standardın bu yılın ilk çeyreğinde kullanıma sunulması bekleniyor. Hatırlatmak gerekirse, kullanıcıların indirme sırasında 40 GB/s’ye ulaşan akıl almaz hızlara ulaşmalarını sağlayacak. Windows 11’in WiFi 7 ile yakında uyumlu hale gelecek olması, bu teknolojinin yakında kullanıma sunulacağını doğruluyor.

Dahası, bu büyük yeni güncellemenin bizim için neler sakladığını hala bilmiyoruz. Microsoft Insider’larla sürekli olarak yeni özellikleri test ediyor, ancak resmi bir duyuru olmadan hangilerinin genel halk için hazır olduğunu söylemek mümkün değil.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir