Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Windows 11 Android uygulama desteği sonlanıyor! İşte detaylar

Windows 11 Android uygulama desteği sonlanıyor! İşte detaylar

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
99 0
Windows-11

Microsoft Windows 11 için Android uygulamalarının kullanımına izin veren platformu sonlandıracağını duyurdu. Bu hizmet Amazon Appstore ile ortaklaşa sunuluyordu. İşte karar hakkında detaylar.

Android için Windows Alt Sistemi olarak adlandırılan özellik, bir yıl sonra, 5 Mart 2025’te resmi olarak çalışmayı durduracak. Şirket ortaklığın sona ermesi için bir neden belirtmedi.

Windows 11’de hala bu hizmetleri kullanan herkes yükledikleri uygulama ve oyunlara devam edebilir. Normalde bir yıl daha çalışmaya ve geliştiriciler tarafından desteklenmeye, düzenli içerik veya güvenlik güncellemeleri dahil devam edecekler.

İlginizi çekebilir; iOS 17.4 yayınlandı; İşte yenilikler

Yarından (06) itibaren Amazon Appstore’da arama yapmak ya da programın bir parçası olan yeni Android uygulamalarını yüklemek artık mümkün olmayacak.

Yalnızca yazılımı cihazlarına en az bir kez indirmiş olanlar tekrar indirebilecek ve işletim sistemindeki uygulamalara devam edebilecek.

Android desteği sona erdi

Windows 11’in Android uygulamalarını destekleyeceğine dair onay Haziran 2021’de geldi. Duyuru sırasında Microsoft, Amazon uygulama mağazası ile yapılan bir ortaklık sayesinde sürecin mümkün olacağını doğruladı.

Ancak, ilk Android uygulamaları sekiz ay sonra, Şubat 2022’ye kadar halka ulaşmadı. Hizmet, özellikle uygulamalar açısından sınırlı olduğu düşünülen kütüphanesi nedeniyle, faaliyetinin başlangıcında bazı eleştiriler aldı.

Şu anda Google Play Games, Android oyunlarını PC’de çalıştırmak için en popüler (ve resmi Google) seçenek olarak hizmetine devam ediyor. Hizmet Türkiye’de de şuanda aktif olduğunu belirtelim.

Amazon Appstore ise diğer cihazlarda normal şekilde çalışmaya devam edecek. Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

Kaynak: Amazon Microsoft

What’s your Reaction?
1
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir