Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Windows 11 ile WhatsApp Önemli Entegrasyona Sahip Oluyor

Windows 11 ile WhatsApp Önemli Entegrasyona Sahip Oluyor

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
149 0
Windows-11-Whatsapp

Windows 11 KB5032283 (beta kanalı) WhatsApp’ı paylaşım menüsüne entegre ediyor. Microsoft, Windows 11‘in Beta kanalındaki en son güncellemesinde, WhatsApp‘ı yerleşik paylaşım menüsüne entegre ederek kullanıcıların resim, video veya belgeleri hızlı ve kolay bir şekilde paylaşmasını kolaylaştıracak.

Bu yeni özellik, Windows 11’deki Paylaş menüsünü, kullanıcıların en sevdikleri uygulamalarla dosyaları ve bağlantıları paylaşmasını sağlayan kullanışlı bir araç haline getiriyor. WhatsApp’ın entegrasyonuyla, kullanıcılar artık Fotoğraflar, Dosya Gezgini veya diğer birçok uygulamadan doğrudan WhatsApp’a paylaşabilirler.

WhatsApp-in-Windows-11-share-menu

Kullanıcılar WhatsApp paylaşım menüsünü kullanmak için, paylaşmak istedikleri dosyaya veya bağlantıya sağ tıklayıp ve ardından “Paylaş” adımlarını takip edebilirler. Ardından, açılır menüden “WhatsApp”ı seçip, dosyayı veya bağlantıyı otomatik olarak açar ve seçili kişilere gönderebilecek.

WhatsApp paylaşım menüsü, Windows 11’in Paylaş menüsünü daha da kullanışlı hale getiren harika bir özellik olacak.

Adım Kaydedici, Windows 11’den Kaldırılıyor

KB5032283 güncellemesi, Windows 7 döneminden kalma bir sorun giderici ve ekran kaydedici olan Adım Kaydediciyi de kaldırıyor.

İlginizi çekebilir; Windows 12 Ne Zaman Çıkacak? Yeni Detaylar Ortaya Çıktı

Microsoft, Adım Kaydedici’nin yerini almak için Snipping Tool, Game Bar veya Clipchamp gibi modern alternatifler sunduğunu söylüyor. Bu alternatifler, Adım Kaydedici’nin işlevselliğinin çoğunu sağlıyor ve daha modern ve kullanıcı dostu bir deneyim sunuyor.

Görev Yöneticisi Hataları Düzeltiliyor

KB5032283 güncellemesi ayrıca Görev Yöneticisi’nin çökmesine neden olan bir sorunu da dahil olmak üzere çeşitli hataları düzeltiyor. Bu güncelleme, Windows 11’i daha kararlı ve güvenilir hale getirmeye yardımcı oluyor.

Windows 11 ile WhatsApp arasındaki entegrasyon hakkında neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir