Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Windows 11 Voice Clarity Özelliğini Herkese Açıyor

Windows 11 Voice Clarity Özelliğini Herkese Açıyor

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
131 0
windows-11

Windows 11 yeni sürümünde yerleşik gürültü engelleme özelliğini(Voice Clarity) eklediğini duyurdu. Peki yeni özellik ne işe yarıyor? İşte detaylar. Bu özellikle birlikte, kullanıcıların mikrofon sesinden arka plan gürültüsünü otomatik olarak gidermesine yardımcı olacak. Peki özellik hangi bilgisayarlara gelecek. Tüm detayları paylaşıyoruz.

Voice Clarity adı verilen bu özellik, gerçek zamanlı olarak yankıyı gidermek, arka plan gürültüsünü bastırmak ve yankılanmayı azaltmak için makine öğrenimi modellerini kullanıyor. Bu işlev önizleme yapısında otomatik olarak etkinleştirilecek ve Telefon Bağlantısı, WhatsApp ve Microsoft Teams gibi İletişim Sinyali İşleme Modunu kullanan tüm oyun ve uygulamalarda otomatik olarak çalışacak. Hem x64 hem de Arm işlemciler Voice Clarity’yi destekleyecek.

İlginizi çekebilir; Shazam Kullanıcıların Hoşuna Gidecek Özelliğe Kavuşuyor!

Microsoft’un bu özelliği daha önce Surface dizüstü bilgisayarları için yayınladığını belirtelim. Ancak şimdi, Windows 11’in tüm sürümlerinde standart olarak mevcut olacak. Bu, kullanıcıların mikrofonlarından gelen ses kalitesini önemli ölçüde iyileştirme potansiyeline sahip önemli bir yenilik ile karşımıza çıkıyor.

Önizleme yapısı ayrıca USB4 Sürüm 2.0 desteği ve Windows’taki Ekran Alıntısı Aracı aracılığıyla kablosuz olarak bağlı bir Android cihazındaki fotoğrafları doğrudan düzenleme yeteneği gibi önceki test sürümlerinde yayınlanmış olan bazı özellikleri de içeriyor.

Canary sürüm 26040 ek olarak, ilk kez Windows 11’in temiz bir şekilde kurulmasına olanak tanıyan yeni bir OS Media Kurulum aracı tasarımıyla birlikte geliyor. Microsoft’a göre tasarım ‘daha modern’ hale getirilmiş ve işletim sistemindeki benzer güncelleme ve kurulum ekranlarının tasarım diline hitap ediyor.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın. Bir dahaki sefere görüşmek üzere!

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir