Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Windows 12 Gelecek mi? İşte Gelen Açıklamalar

Windows 12 Gelecek mi? İşte Gelen Açıklamalar

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 3 dk okuma süresi
64 0
windows-12

Microsoft çalışanı, tüm yayınlarını silmeden önce Windows 12‘nin gelmeyeceğini iddia etti. Microsoft bir yıldır Windows 12 ile ilgili ipuçları veriyordu. Windows 11’in halefinin önümüzdeki yıl piyasaya sürüleceğine ve Redmond firmasının işletim sistemi için üç yıllık bir geliştirme döngüsüne geri döneceğine dair bilgiler dolanıyordu. Büyük ölçüde yapay zeka ve buluta dayanan temelleri de dahil olmak üzere işletim sisteminin bazı kilit noktaları zaten biliniyor.

Başka bir deyişle, Windows 12’nin gelecekte var olacağına dair çok az şüphe var. Bu nedenle hafta sonu bir Microsoft çalışanı tarafından yapılan açıklamalar konuya gölge düşürdü. Hafta sonu, kendisini yayıncıda üst düzey bir yönetici olarak tanıtan çalışan, X (Twitter) üzerinden yaptığı bir dizi yayında, işletim sisteminin şu anda şirket içinde geliştirilmediğini belirtti.

Microsoft çalışanı Windows 12’nin varlığı hakkında konuştu

Windows-12

Ancak, tüm bu paylaşımlar profilinden hızlı bir şekilde silindi, yine de fark edilmemesi için yeterli değildi. Çalışan o zamandan beri bu ifadelerin ya da silinmelerinin nedenlerini açıklamadı ve olaya biraz daha gizem kattı. Microsoft önümüzdeki aylarda bir duyuru yapmaya hazırlanıyor olabilir ve yönetici işvereninin planlarından habersiz olabilir.

İlginizi çekebilir; X (Twitter) içerik oluşturucularına 20 milyon dolar ödeme yaptı

Yine de, yayıncının proje üzerinde çalıştığını gizlemediği göz önüne alındığında, tüm bunlar çok garip. Build 2023’teki az çok gizli ipuçları ve bu alandaki planlarını açıkça ortaya koyan iş teklifleri arasında, Microsoft’un gerçekten de her geçen gün daha fazla ses getiren bu olayı örtbas etmeye çalıştığını hayal etmek zor.

Windows 12 hakkında neler düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlar kısmından bize bildirin. Ayrıca yeni gelişmelerden haberdar olmak için lütfen bizi takip etmeye devam edin.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir