Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji Haberleri
  4. »
  5. WWDC 2024 ne zaman? Apple etkinliğinde ne tanıtılacak?

WWDC 2024 ne zaman? Apple etkinliğinde ne tanıtılacak?

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
27 0
WWDC-2024

Teknoloji devi Apple, her yıl düzenlenen Dünya Geliştiriciler Konferansı’nın (WWDC) 2024 etkinliğine bir hafta kala, açılış konuşmasını YouTube üzerinden canlı yayınlayacağını duyurdu. Şirket, 10 Haziran Pazartesi günü gerçekleşecek etkinliğin canlı yayınını web sitesi, Apple TV uygulaması ve YouTube kanalı aracılığıyla izleyicilere sunacak.

WWDC 2024 ne zaman? Apple etkinliğinde ne tanıtılacak?

Apple, YouTube kanalındaki canlı yayın sayfasını şimdiden hazırladı. Şimdi bir hatırlatıcı ayarlayın, biz de sizi gösteri saatinden önce bilgilendirelim” ifadeleri yer alıyor. Ancak yayın, etkinlik gününe kadar başlamayacak.

Şirket, son yıllarda özel etkinliklerini sadece kendi platformlarında değil, YouTube üzerinden de yayınlıyor. Bu yıl WWDC oturumları da yeni Apple Developer kanalı aracılığıyla YouTube’da paylaşılacak.

İlginizi çekebilir; Android 15 güncellemesi alacak Xiaomi modelleri

2020’den bu yana tüm Apple etkinlikleri önceden kaydediliyor. Bu nedenle WWDC 2024 açılış konuşmasının da aynı yöntemi izlemesi bekleniyor. Etkinlikte şirketin iOS 18, iPadOS 18, macOS 15, visionOS 2 ve yapay zekaya (AI) odaklanan daha fazla duyuru yapması öngörülüyor. Ancak bu yılki konferansta yeni bir donanım tanıtımı beklentisi bulunmuyor.

Açılış konuşması, Apple Developer uygulaması, Apple TV uygulaması ve Apple YouTube kanalından canlı olarak yayınlanacak. Apple, basını ve bazı geliştiricileri etkinliği Apple Park’tan izlemeye davet etti.

Geliştiriciler, hafta boyunca Apple’da, gelecek yazılım platformlarının en son özellik ve teknolojilerini uygulamalarına aktarma konusunda yardımcı olacak uzmanlara erişebilecekler.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir