Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji Haberleri
  4. »
  5. X, Sesli Ve Görüntülü Arama Özelliğini Kullanıma Sundu

X, Sesli Ve Görüntülü Arama Özelliğini Kullanıma Sundu

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
79 0
X-Sesli-Goruntulu-Arama

X, Premium aboneliği olmayan kullanıcılar için sesli ve görüntülü arama başlatmaya imkan sağlayan güncellemeyi duyurdu. Daha önce, ödeme yapmayan kullanıcılar yalnızca başkalarından çağrı alabiliyordu. İşte özellik hakkında tüm detaylar.

Bir X kullanıcısı sosyal medyada, uygulamada sesli ve görüntülü arama başlatma özelliğinin Premium aboneliği olmayan kullanıcılara “yavaş yavaş sunulduğunu” açıkladı.

Kullanıcılar artık X profil ayarlarından herhangi birinin kendilerini aramasına da izin verebiliyor. Önceden, yalnızca takip ettikleri kullanıcılardan, yalnızca adres defterlerindeki kullanıcılardan veya yalnızca doğrulanmış kullanıcılardan çağrı alma seçenekleri vardı. Ancak, bir kullanıcının bir arama başlatabilmesi için önce bir hesaba özel mesaj göndermiş olması gerekiyor. X üzerinden çağrı alma özelliği de tamamen kapatılabiliyor.

İlginizi çekebilir; Wi-Fi 7 Nihayet Windows 11 için Kullanıma Sunuluyor

Ekim ayında sosyal medya devi, iOS sürümüne sesli ve görüntülü aramalar ekledi. Ocak ayında Android sürümü de bu özelliğe kavuştu. Kullanıcılar özel bir görüşmede sesli veya görüntülü arama başlatmayı seçebiliyor. Bunu yapmak için, sağ üstteki telefon simgesine tıklamaları ve ardından sesli ve görüntülü arama arasında seçim yapmaları gerekiyor. Başlangıçta bu yalnızca Premium aboneler için mümkündü. Ancak ücretsiz kullanıcılar zaten çağrı alabiliyordu.

Öte yandan, X/Twitter platformunun sahibi ve dünyanın en zengin insanı Elon Musk, telefon numarasını iptal edeceğini ve sesli/görüntülü aramalarını yalnızca X üzerinden yapacağını açıkladı. Musk, bu kararıyla sosyal medya dünyasında büyük yankı uyandırmıştı.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir