Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. X, Sesli ve Görüntülü Aramaları Test Etmeye Başladı

X, Sesli ve Görüntülü Aramaları Test Etmeye Başladı

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
44 0
X

Daha önce Twitter olarak bilinen X, daha önce sesli ve görüntülü aramalar eklemeyi planladığını duyurmuştu. Elon Musk’ın satın aldığı sosyal medya platformu X, sesli ve görüntülü aramalar için gizli bir beta testine başladı. Bu özellik, uygulamanın doğrudan mesaj bölümünde mevcut ve yalnızca belirli kullanıcılar tarafından erişilebiliyor.

Beta testine katılan kullanıcılar, sesli ve görüntülü aramaları etkinleştirmek için uygulamanın ayarlarını kullanabiliyor. Kullanıcılar, adres defterlerinde bulunan kişiler, takip ettikleri kişiler ve doğrulanmış kullanıcılardan gelen aramalara izin verip vermeyeceklerini seçebiliyor.

Ayrıca, farklı gruplarla sesli ve görüntülü aramaları etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için bir ayar da yer alıyor. Arama yapmak için kullanıcılar başka bir kullanıcıyla doğrudan mesaj açabilir, sağ üst köşedeki telefon simgesine tıklayabilir ve sesli ya da görüntülü aramayı seçebilirler.

İlginizi çekebilir; iOS 17.1 Yayınlandı! İşte Yenilikler

X, bu özelliği henüz resmi olarak duyurmadı. Ancak, uygulamanın “hazır mısınız…” şeklinde şifreli bir mesajla bu özelliği tanıtması, sesli ve görüntülü aramaların yakında tüm kullanıcılara sunulacağını gösteriyor.

Bu özellik, X’in kullanıcılara daha fazla iletişim seçeneği sunma çabasının bir parçası olarak görülüyor. Elon Musk, X’i hepsi bir arada bir uygulamaya dönüştürme vizyonunun bir parçası olarak sesli ve görüntülü aramalar eklemeyi planladığını açıklamıştı.

Twitter(X) kullanıcıları kendine çekebilecek mi? Konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir