Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. X (Twitter), Sesli ve Görüntülü Arama Özelliğine Kavuşuyor

X (Twitter), Sesli ve Görüntülü Arama Özelliğine Kavuşuyor

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
45 0
Twitter-X

X (eski adıyla Twitter) uygulaması Android tarafında sesli ve görüntülü aramalar yapılabilecek özelliği duyurdu.

Temel olarak bu özellik, iki kişinin tıpkı WhatsApp, Messenger veya iMessage’da olduğu gibi X üzerinden gerçek zamanlı olarak sesli veya görüntülü sohbet etmesine olanak tanıyor.

Eklemeyle birlikte Android kullanıcıları da ayarlar menüsünde daha fazla seçeneğe sahip oluyor. Uygulamanın “Direkt Mesajlar” bölümünde, aramaları yalnızca takip edilen, doğrulanmış profillerle kısıtlamak veya işlevi tamamen kapatmak için seçenekler eklendi.

İlginizi çekebilir; Windows 11’in Gereksinimleri Artıyor: Minimum 16 GB RAM İsteyecek

Bir çağrı alındığında, uygulama cep telefonuna bir bildirim gönderiyor. Aramaya cevap vermezseniz, uyarının yerini cevapsız arama mesajıda verebiliyor. X (Twitter)’in sesli ve görüntülü aramaları Ekim 2023’te iOS’ta kullanıma sunuldu. Bu, hizmeti Elon Musk’ın ilk fikri olan “her şey uygulaması” olma planına doğru taşıyan bir başka özellik.

İşlev bir güncelleme aracılığıyla herkese sunuluyor. Henüz size ulaşmadıysa, bekleyen güncellemeler için Play Store’u kontrol etmenizde fayda var. iOS için X ‘te olduğu gibi, bu işlev X Premium abonelerine özel olacak. Herkes çağrı alabilir, ancak yalnızca ücretli aboneler bunu başlatabilecek. İlerleyen zamanlarda tüm kullanıcılar için kullanımına sunulacağıda süphe konusu.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir