Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. X varsayılan olarak beğenileri gizleyecek

X varsayılan olarak beğenileri gizleyecek

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
39 0
Twitter-X

X (eski adıyla Twitter) beğeni kapatma özelliği için kolları sıvadı. Sosyal ağdan konuya ilişkin resmi açıklama geldi. X’in (eski adıyla Twitter) bir mühendisi tarafından yapılan açıklamaya göre, platform kullanıcıların beğenilerini varsayılan olarak gizli tutmayı planlıyor. Mühendislik direktörü Haofei Wang, Salı günü resmi profilinde yaptığı paylaşımda bu haberi duyurdu.

Elon Musk’ın sosyal medya platformu, uzun süredir beğeniler için daha fazla gizlilik vaat ediyordu. Eylül 2021’den bu yana, hatta Musk tarafından satın alınmadan önce bile bu konuyla ilgili raporlar vardı.

Değişikliğin amacı, kullanıcılara daha fazla rahatlık sağlamak ve platformdaki görünümleri üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmalarını sağlamak. Wang, “Herkese açık beğeniler zararlı davranışları teşvik ediyor. Örneğin pek çok kişi, troller tarafından hedef alınma korkusuyla veya kendi kamusal imajlarını korumak için ‘şüpheli’ içerikleri beğenmekten çekiniyor” dedi.

İlginizi çekebilir; Twitter’ın En büyük Rakibi Bluesky Kullanıma Sunuldu

Wang, değişiklikle birlikte kullanıcıların “başkalarının dikkatinden endişe etmeden X’te beğeni yapabileceklerini” belirtti. Ayrıca beğeni sayısı arttıkça, “Sizin İçin” algoritmasının da o kadar iyi hale geleceğini vurguladı.

Geliştirici, yeni özelliğin ne zaman genel kullanıma sunulacağına dair bir tarih vermedi. Ancak X Premium abonelerinin Eylül 2023’ten bu yana beğenilerini gizleyebildiği biliniyor.

Şu anda beğenilerin herkese açık olup olmayacağı veya bu özelliğin ücretli abonelere özel kalıp kalmayacağı netlik kazanmadı. Ayrıca takip edilen profillerin beğenilerinden gelen içerik önerilerinin akıştan kaldırılıp kaldırılmayacağı da belirsizliğini koruyor.

Kaynak: @wanghaofei/X

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir