Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Xiaomi 14 Pro Hakkında Yeni Detaylar Ortaya Çıktı

Xiaomi 14 Pro Hakkında Yeni Detaylar Ortaya Çıktı

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
80 0
xiaomi-14-pro

Xiaomi, önümüzdeki ayın sonunda yeni üst sınıf akıllı telefonları Xiaomi 14 ve 14 Pro‘yu tanıtacak. Sızdırılan yeni bilgilere göre ekran parlaklığı konusunda telefon kendinden çokça bahsettirecek. İşte detaylar.

Xiaomi 14 ve 14 Pro’nun piyasaya sürülmesine sadece bir ay kala, ilgili özellikleri de netleşmeye başladı. Son sızıntılara göre, Xiaomi çabalarını akıllı telefonların ekranları üzerinde yoğunlaştıracak.

Çinli devin ekranın etrafındaki siyah kenarlıkları önemli ölçüde azaltması bekleniyor. Bunların Xiaomi 14’te sadece 1,3 mm ve Xiaomi 14 Pro’da sadece 1 mm olduğu söyleniyor ki bu bir endüstri rekoru olacak. Bununla birlikte, sızıntı yapan @That_Kartikey’den gelen bilgilere göre, Xiaomi cihazlarının parlaklığını da önemli ölçüde artıracak.

Xiaomi 14 Pro piyasadaki en parlak akıllı telefon olmayı vaat ediyor

@That_Kartikey, X hesabında Xiaomi’nin Xiaomi 14 Pro için 3.000 nit’e kadar parlaklık kapasitesine sahip olduğu söylenen olağanüstü bir ekran hazırladığını açıkladı. Bu, bugün piyasadaki herhangi bir akıllı telefondan ve hatta çoğu üst sınıf TV’den çok daha fazla. Karşılaştırmak gerekirse, iPhone 15 ‘sadece’ 2000 nit ile yetinirken, Xiaomi 13 Ultra 2600 nit’e ulaşabiliyor.

İlginizi çekebilir; Android 14 ile Telefonlar Web Kamerasına Dönüşecek

Ekran haberine ek olarak @That_Kartikey, Xiaomi 14 Pro’nun 1 inçlik ana kamera sensörünü daha küçük, 1/1.28 inçlik bir model için terk edeceğini de ortaya koyuyor. Bununla birlikte, ikincisi sadece f/1.4’te açılacak ve hatta değişken bir diyafram açıklığı sunacak.

Xiaomi 14’ün Ekim ayı sonunda Çin’de piyasaya sürülmesini bekleniyor. Neler düşünüyorsunuz? Yorumlar ksımından bize bildirin, ayrıca bizi takip etmeye devam edin.

What’s your Reaction?
1
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir