Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Xiaomi HyperOS Ekran Görüntüleriyle Sızdı

Xiaomi HyperOS Ekran Görüntüleriyle Sızdı

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 3 dk okuma süresi
104 0
hyperos

Çinli teknoloji şirketi Xiaomi, HyperOS ile yeni bir yazılım deneyimi sunmanın eşiğinde. Yaklaşmakta olan bu Xiaomi işletim sistemi, merakla beklenen Xiaomi 14 serisi ile birlikte piyasaya sürülecek ve tanıtımın 27 Ekim gibi erken bir tarihte gerçekleşebileceği bilgiler arasında işte detaylar.

Weibo’daki seçkin bir grup kullanıcı, resmi sürümünden önce HyperOS a ait ekran görüntülerini paylaştılar.

Sızdırılan ekran görüntülerinden de anlaşılacağı üzere öne çıkan özelliklerinden biri de kilit ekranı için bir dizi yeni özelleştirme seçeneği. Kullanıcılar çok sayıda yeni şablon, saat stili, yazı tipi seçeneği ve widget yapılandırması ile karşılaşacak ve cihazlarını daha önce hiç olmadığı gibi kişiselleştirebilecekler. Ayrıca, duvar kağıdı özelleştirme seçeneklerinin daha ayrıntılı ve çok yönlü olduğu görülüyor ve daha da benzersiz ve sürükleyici bir kullanıcı deneyimi vaat ediyor.

İlginizi çekebilir; WhatsApp Güvenliği Artıracak Özelliği Duyurdu

Xiaomi-HyperOS

Kolaylaştırılmış Kontrol Merkezi

Kontrol merkezi, selefi MIUI 14’e kıyasla daha akıcı ve şık bir tasarım sunuyor. Arayüz, Xiaomi’ye özgü bazı unsurları korurken, gelişmiş ve daha sorunsuz bir kullanıcı deneyimi sunmayı amaçlıyor. İlk bilgiler, Xiaomi’nin kullanılabilirliği ve estetiği geliştirme konusundaki kararlılığına işaret ediyor.

Sızdırılan ekran görüntüleri neler sunacağına dair büyüleyici bir önizleme sunsa da, bu görsellerin işletim sisteminin çok erken beta sürümlerini temsil ettiğini unutmamak gerekir. Xiaomi, son sürüm yayınlanmadan önce tasarım ve özelliklerde daha fazla iyileştirme ve değişiklik yapabilir.

HyperOS ne zaman çıkacak?

HyperOS’lu Xiaomi 14 serisi için söylentilere göre çıkış tarihi yaklaştıkça teknoloji meraklıları arasında heyecan artıyor. Mevcut bilgilere göre, Xiaomi meraklılarının uzun süre beklemesi gerekmeyecek; merakla beklenen lansmanın 27 Ekim’de, yani bir haftadan biraz daha uzun bir süre sonra gerçekleşmesi bekleniyor. HyperOS, merakla beklenen Xiaomi 14 serisini tanıtacak olan Xiaomi’nin mobil yazılım dünyasında önemli bir etki yaratmasına zemin hazırlıyor.

HyperOS Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
1

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir