Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Xiaomi HyperOS İşletim Sistemini Duyurdu

Xiaomi HyperOS İşletim Sistemini Duyurdu

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
117 0
xiaomi-hyperos-leijun

Xiaomi yeni bir arayüzü HyperOS işletim sistemini duyurdu. Xiaomi, akıllı telefon işletim sisteminde yepyeni bir Xiaomi HyperOS lehine MIUI’yi emekliye ayıracak. Selefi gibi, bu da cep telefonları için Android tabanlı bir yeniden görünüm ve Xiaomi 14 serisi akıllı telefonlarda piyasaya sürülecek.

Haber, Xiaomi CEO’su Lei Jun tarafından Weibo sosyal medya kanalı aracılığıyla duyuruldu. Kısa versiyonda şöyle denildi:

“Bugün Xiaomi için tarihi bir an. Xiaomi’nin yeni işletim sistemi HyperOS resmi olarak paketlendi. Yeni sistemle donatılmış ilk cep telefonu olan Xiaomi 14 serisi fabrikaya teslim edildi ve üretim resmen başladı. Bu andan itibaren Xiaomi HyperOS, kademeli olarak MIUI’nin yerini alacak.”

xiaomi-hyperos

Lei Jun uzun yazısında yeni işletim sisteminin bir “sıçrama yükseltmesi” olduğunu söyleyerek Xiaomi’nin el cihazlarının ötesinde 200 kategoriye yayılan devasa akıllı cihaz ekosistemine vurgu yaptı.

İlginizi çekebilir; Programlama Dili Popülerlik Sıralaması Açıklandı: C# Java’ya Yaklaşıyor!

Xiaomi ayrıca MIUI’nin ilk başlangıcından bu yana 13 yıl geçtiğini (16 Ağustos 2010 doğum günü) ve HyperOS’un MIUI’yi birlikte çalışabilir bir işletim sistemi olarak gerçekten başarması için önerilere açık olduğunu da sözlerine ekledi.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir