Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Yapay Zeka Aracı Copilot Windows 10’a Geliyor

Yapay Zeka Aracı Copilot Windows 10’a Geliyor

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
81 0
Copilot-Windows-10

Microsoft’un, üretken yapay zekaya sahip Copilot özelliğini Windows 10’a getirmek için çalışmaya başladı. Şimdiye kadar bu özellik yalnızca Windows 11’de çalışıyordu ancak Windows 10 kullanan çokça kullanıcıları düşünürsek özelliğin gelmesi muhtemel.

Windows Central‘ın haberine göre Microsoft, Copilot’u da ekleyerek, üretken yapay zeka hizmeti için daha fazla kullanıcı elde etmek istiyor. Windows 10 yaklaşık iki yıl daha desteklenecek ve bu süre zarfında Microsoft eski işletim sistemine birkaç yeni özellik eklemek istiyor. Copilot da bunlardan biri olacak.

İlginizi çekebilir; GTA 6 için Geri Sayım Başladı!

Windows 10’un görev çubuğunda yükseltmeden sonra Copilot için bir düğme olacak. Bu düğmeye tıklandığında Windows 11’de olduğu gibi Copilot’u içeren aynı kenar çubuğu görüntülenecektir. Kısa süre önce tüm kullanıcılar için çıkan Windows 11 23H2’de Copilot varsayılan olarak açık olarak geliyor. Windows 11’in yaklaşık 400 milyon kullanıcısı var; yaklaşık bir milyar cihaz Windows 10 kullanıyor. Bu işletim sistemi 2015 yılında çıkmıştı.

Microsoft da Windows 10’a daha fazla yeni özellik getirmek istiyor. Bowden’a göre, Panos Panay’ın Microsoft’tan ayrılmasıyla birlikte, Windows’un başındaki ekip artık eski işletim sistemindekileri “belirli yeni özellikler ve hizmetlerle güncel tutmak” istiyor.

Microsoft’un Windows 11’in Yedekleme ve Geri Yükleme uygulamasını Windows 10’a getirdiğini zaten görmüştük, bu nedenle Copilot ile birlikte ileride daha da büyük şeyler olabilir. Yine de Microsoft’un Ekim 2025’te sona erecek olan Windows 10 desteğini uzatıp uzatmayacağı belirsiz.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir