Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yapay Zeka
  4. »
  5. Yapay Zeka Destekli LG Ev Robotuyla Tanışın!

Yapay Zeka Destekli LG Ev Robotuyla Tanışın!

Eymen Taner Eymen Taner - - 2 dk okuma süresi
45 0
LG

LG’nin CES 2024‘te gösterilmesi beklenen ev yapay zeka robotu, kullanıcıların evinde gezinmek için iki ayaklı tekerlek setini kullanıyor ve önemli yetenekler sunuyor! İşte karşınızda LG Smart Home AI Assistant

Evcil hayvanları denetleyebiliyor

LG, robotun sıcaklık gibi ortam koşullarını hava kalitesi de dahil olmak üzere gerçek zamanlı çevresel verileri toplamak için hoparlörünü ve çeşitli sensörlerini kullanabilen bir yapay zeka destekli ev robotu olduğunu söylüyor. LG Smart Home AI Assistant, ayrıca akıllı ev cihazlarıyla etkileşime girebiliyor ve evde hiç kimse yokken bile gezinebiliyor. Açık bir pencere veya ışık tespit ederse bildirim gönderebiliyor. Yapay zeka destekli robotun, hayvan ebeveynlerinin evcil hayvanlarını uzaktan görmelerine ve olağandışı bir etkinlik tespit edilirse uyarı göndermelerine izin veren, evcil hayvan sahiplerine hitap edebilecek bir özelliği bulunuyor.

Smart Home AI Assistant

İnsan duygularını ayırt edebiliyor

LG, kullanıcıların seslerini ve yüz ifadelerini analiz ederek duygularını ayırt edebileceğini ve ruh hallerine uygun müzik ve diğer içerikleri seçebileceğini söylüyor. Robot ayrıca kişisel programlar sağlamak ve insanlara hatırlatıcılar vermek gibi dijital asistan tarzı görevleri de gerçekleştirebiliyor. Robot, Qualcomm’un Robotics RB5 Platformu ile donatılmış. Bu bağlamda kamera ve mikrofon aracılığıyla yüz ve ses tanıma gibi özellikler mümkün kılınıyor. Şirket; robotun öğrenebileceğini, anlayabileceğini ve karmaşık konuşmalara girebileceğini belirtti.

Peki, siz LG Smart Home AI Assistant hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir