Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji Haberleri
  4. »
  5. Yapay zeka destekli MediaTek Dimensity 9300+ tanıtıldı

Yapay zeka destekli MediaTek Dimensity 9300+ tanıtıldı

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 3 dk okuma süresi
54 0
MediaTek-Dimensity-9300

Yapay zeka destekli MediaTek Dimensity 9300+ tanıtıldı. MediaTek Dimensity 9300+ sadece başka bir mobil işlemci değil; mobil teknoloji dünyasında oyunun kurallarını değiştiren bir işlemci. Yenilikçi yapay zeka yetenekleri ve etkileyici performans geliştirmeleriyle bu işlemci, akıllı telefonlarımızı kullanma şeklimizi değiştirecek.

Dimensity 9300+’ın öne çıkan özelliklerinden biri de olağanüstü yapay zeka işleme yetenekleri. MediaTek’in en yeni NeuroPilot Speculative Decode Acceleration teknolojisi, işlemcinin karmaşık yapay zeka görevlerini olağanüstü verimlilikle yerine getirmesini sağlıyor. Bu yenilik, Dimensity 9300+‘ın şaşırtıcı 33 milyar parametreye kadar büyük dil modellerini (LLM’ler) desteklemesini sağlıyor. Bunu bir perspektife oturtmak gerekirse, işlemci mevcut birçok uygulamada kullanılanlardan çok daha karmaşık olan yapay zeka modellerinin üstesinden gelebiliyor ve daha sofistike ve akıllı mobil deneyimlerin önünü açıyor.

Mobil oyun meraklıları için Dimensity 9300+ bir rüyanın gerçekleşmesi anlamına geliyor. İşlemci, 2. nesil donanım ışın izleme motoruna ve güçlü Arm Immortalis-G720 GPU’ya sahip ve benzeri olmayan birinci sınıf bir oyun deneyimi sağlar. Oyuncular, mobil oyun deneyimini özel oyun cihazlarının kalitesine yaklaştıran akıcı 60 FPS oyun ve çarpıcı konsol sınıfı aydınlatma efektleri bekleyebilirler. Ayrıca MediaTek’in Adaptif Oyun Teknolojisi, güç verimliliğini optimize ederek performanstan ödün vermeden daha uzun oyun deneyimi sunacak.

İlginizi çekebilir; Tesla, Model Y’nin menzilini artırmak için ek ücret isteyecek

Dimensity 9300+ sadece ham işlem gücüyle değil; mobil fotoğrafçılık ve videografide de üstünlük sağlıyor. 18-bit RAW işleme özelliğine sahip Imagiq 990 ISP, kullanıcıların zorlu aydınlatma koşullarında bile inanılmaz derecede ayrıntılı ve canlı görüntüler yakalamasını sağlar. İşlemcinin yapay zeka yetenekleri, gerçek zamanlı nesne tanıma ve gelişmiş sahne optimizasyonu gibi özelliklerle videografiye de uzanıyor. İster profesyonel bir fotoğrafçı olun, ister hayatın anlarını yakalamayı seviyor olun, Dimensity 9300+ mobil fotoğrafçılığınızı bir üst seviyeye taşıyacak.

Dimensity 9300+, MiraVision 990 teknolojisi, yapay zeka derinlik motoru ile birleştiğinde kontrast, renk ve netliği gerçek zamanlı olarak optimize ederek görsel deneyimi sunuyor.

İşlemci aynı zamanda 5G R16 modem ve 4CC-CA Sub-6GHz desteği ile 7Gbps’ye kadar yıldırım hızında indirme hızları sağlayarak bağlantı konusunda da üstünlük sağlıyor.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir