Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji Haberleri
  4. »
  5. Yapay Zeka, Yeme Bozukluğu Olan Hastalarda Kullanılacak. Yapay Zeka İnsanın Yerini Mi Alacak?

Yapay Zeka, Yeme Bozukluğu Olan Hastalarda Kullanılacak. Yapay Zeka İnsanın Yerini Mi Alacak?

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 2 dk okuma süresi
16 0
yapay zeka

Yapay zekanın giderek yaygınlaşmasıyla başlayan tartışmalarda, birçok sektörde yapay zekanın insan istihdamına zarar vereceği yönündeki fikirler öne çıkıyor. ABD Ulusal Yeme Bozuklukları Derneği tarafından alınan karar, bu tür düşünceleri dillendirenleri haklı çıkaracak nitelikte.

NEDA adlı dernek tarafından alınan karara göre yeme bozukluğu yaşayan kişilerin arayarak yardım talep ettiği çağrı hattındaki tüm çalışanların görevine son verildi. Alınan karar uyarınca bu görev bir sohbet botu tarafından yerine getirilecek.

insan

Hastalar Artık Sohbet Botundan Yardım Alacak

Yeme bozukluğuna sahip kişilere yardım hattı üzerinden destek veren Amerikan NEDA Derneği bir karar alarak 1Haziran tarihinden itibaren çağrılara sohbet botu tarafından yanıt verilmesi kararı aldı. Uzunca bir süredir kar amacı gütmeyen dernek statüsünde faaliyet gösteren dernek, ‘’Tessa’’ adını verdiği sohbet botu ile çağrılara cevap verileceğini duyurarak bu bölümde çalışan personeli işten çıkardı.

Karara sonrası yapılan tartışmalarda yapay zekanın bu tür bir hizmette insanın yerini dolduramayacağı, ön yargı ve bilgide dezenformasyon yaratacağı sebebiyle beklentileri karşılamayacağı düşünülüyor.

What’s your Reaction?
9
0
2
2

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir