Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Yeni Bilgisayarlara Copilot Tuşu Geliyor!

Yeni Bilgisayarlara Copilot Tuşu Geliyor!

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 3 dk okuma süresi
58 0
copilot

Windows 11 ile gelecek yeni bilgisayarlar 2024’ten itibaren Copilot tuşuna sahip olacak. İşte haberin detayları.

Microsoft bilgiyi blogunda kısayol tuşunun önizlemesini gösteren bir videonun da yer aldığı bir yazıyla duyurdu. Copilot logosuna sahip ve normalde çevre biriminin sağ tarafında, yön oklarının yanında konumlandırılacak.

Şirkete göre bu, Başlat Menüsünü otomatik olarak açan işletim sistemi logolu tuşun kullanılmaya başlanmasından bu yana, son 30 yılda Windows klavyelerinde yapılan en önemli değişiklik.,

YouTube video

Microsoft, Copilot tuşunun yapay zeka platformunu kullanıcıların rutinlerinin “önemli bir parçası” haline getireceğine ve hizmetin diğer işletim sistemi araçlarıyla entegre edilmesine yardımcı olacağına inanıyor.

Copilot, şirketin chatbot, kişisel asistan ve diğer AI araçlarını birleştirmek için şirket tarafından seçilen isimdir. Daha önce bazı ortamlarda Bing Chat olarak adlandırılıyordu.

İlginizi çekebilir; ADATA, Yenilikçi Çözümleriyle CES 2024’e Damga Vurmaya Hazırlanıyor

Hizmet ücretsiz ve çalışmak için GPT-4 dil modelini kullanıyor. Teknoloji OpenAI’den geliyor ve popüler ChatGPT’nin ücretsiz sürümünden daha fazla parametre ve daha karmaşık görevler içeriyor.

Son zamanlarda platform, iOS’un yanı sıra Android mobil cihazlar için de bir sürüm kazandı. Şirket ayrıca Windows 10 için bir sürümü de onayladı, ancak henüz eski sisteme gelmedi.

Şimdiye kadar, hangi üreticilerin masaüstü ve dizüstü bilgisayar modellerinin bir sonraki sürümlerinde Copilot anahtarına sahip olacağı konusunda hiçbir ayrıntı verilmedi. Sadece Microsoft, Surface dizüstü bilgisayar ailesinin sonraki modellerine kısayolun ekleneceğini doğruladı.

9-12 Ocak tarihleri arasında gerçekleşecek teknoloji fuarı CES 2024’te tanıtılacak modellerin yeni kısayolu ilk kullanacak modeller olması bekleniyor. Bu cihazlar önümüzdeki aylarda, bu yılın Şubat ayından itibaren piyasaya sürülecek.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir