Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Yeni Nesil Xbox 2026’da Piyasaya Sürülebilir

Yeni Nesil Xbox 2026’da Piyasaya Sürülebilir

Eymen Taner Eymen Taner - - 2 dk okuma süresi
42 0
yeni nesil Xbox

Yeni raporlara göre, Microsoft’un yeni nesil Xbox oyun konsolunun piyasaya çıkması için tahmin edilenden daha fazla yol katedilmiş olabilir. Öyle ki, 2026 yılında yeni Xbox’ı görebiliriz.

Zen 5 ve RDNA 5 tabanlı yeni nesil Xbox

Microsoft raporlarına göre şirket, 2028 yılında bir sonraki Xbox konsolunu piyasaya sürmeyi planlıyor. Ancak, en son sızıntılar konsolun 2026 gibi erken bir tarihte ortaya çıkabileceğini gösteriyor. Sony’nin PlayStation 6 planları hakkında henüz hiçbir bilgimiz yok, ancak 2026 yılında yeni bir Xbox’ın potansiyel olarak piyasaya sürülmesi, zamanlama ve fiyat açısından Sony’yi önemli ölçüde geride bırakabilir.

konsol

Microsoft‘un AMD’nin yaklaşmakta olan Zen 6 mimarisini kullanarak, Arm tabanlı bir CPU veya x64 arasında karar vereceği aktarıldı. Zen 6 muhtemelen 2028 yılına kadar çoktan piyasaya çıkacak olsa da, 2026’ya kadar hazır olmayacak. Bu nedenle, Xbox o yıl piyasaya sürülecese Zen 5 mimarisi kullanılacak. Bununla birlikte, Microsoft’un bu mimari için RDNA 5 tabanlı bir GPU geliştirmesi planlanıyor.

Microsoft, PS5 Pro‘ya yanıt vermek yerine, birden fazla nedenden dolayı bir sonraki donanım nesline atlamayı planlıyor olabilir. Peki, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce, bir sonraki Xbox nesli ne zaman piyasaya sürülür? Düşüncelerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir