Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji Haberleri
  4. »
  5. Yerli El Dezenfektanı “BOREL” satışta!

Yerli El Dezenfektanı “BOREL” satışta!

Fevzi Mert Gözbaşı Fevzi Mert Gözbaşı - - 1 dk okuma süresi
0

Koronavirüs salgını sebebiyle ülkemizde solunum cihazından dezenfektanlara varan birçok ürünün yerli ve milli geliştirilmesi ve üretimi için Ar-Ge çalışması başlatılmıştı.

Salgınla mücadelede en önemli konulardan biri olan ellerimizin dezenfeksiyonunu sağlamak son derece önemli.Bu anlamda ETİ MADEN bünyesinde  başlatılan yerli dezenfektan projesi ile ilgili geçtiğimiz günlerde Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih DÖNMEZ yerli el dezenfektanı olan “BOREL” i duyurdu.

Bor katkılı el dezenfektanı Borel’in içeriğinde ise bor haricinde etil alkol,gliserin,aloe vera,lavanta ve çay ağacı yağı gibi maddeler bulunuyor.Bu sayede ellerimizi dezenfekte etmesinin yanında ellerimizi nemlendirip ellerimizdeki yaraların da daha hızlı bir şekilde iyileşmesini sağlıyor.

Yerli el dezenfektanı BOREL öncelikle sağlık çalışanları,kamu çalışanları,güvenlik güçleri ve 65 yaş üstüne dağıtılmaya başlandı.Önümüzdeki birkaç gün içinde de tüm marketlerde satışına başlanacak.Aynı zamanda BOREL el dezenfektanının www.epttavm.com üzerinden de 100 ml boyutlarda satışına başlandı.100 ml lik ürünün fiyatı ise 7,45 TL olarak belirlenmiş durumda.

 

What’s your Reaction?
18
9
0
1

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir