Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Yerli kripto para borsası BtcTurk’e siber saldırı

Yerli kripto para borsası BtcTurk’e siber saldırı

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
55 0

Türkiye’nin önde gelen kripto para borsalarından BtcTurk, 22 Haziran 2024 tarihinde ciddi bir siber saldırıya maruz kaldığını duyurdu. Saldırı sonucunda, platformdan izinsiz çekimler gerçekleştirildiği bildirildi.

Saldırının Kapsamı ve Etkileri

BtcTurk’ten yapılan açıklamaya göre, Sadece 10 adet kripto paranın sıcak cüzdanlarındaki bakiyeler kısmen etkilendi.Varlıkların büyük çoğunluğunun tutulduğu soğuk cüzdanlar güvende.Şirketin finansal gücü, etkilenen tutarların üzerinde olduğundan kullanıcı varlıkları risk altında değil.

Alınan Önlemler ve Beklenen Süreç

Borsa yönetimi, güvenlik tedbirleri kapsamında şu adımları attı:Kripto para yatırma ve çekme işlemleri geçici olarak durduruldu.Resmi makamlarla iletişime geçildi.Detaylı araştırma ve güvenlik kontrolleri başlatıldı.

İlginizi çekebilir; Starlink Mini, uydu internetini çantaya sığdırıyor

BtcTurk, gerekli tüm kontroller ve prosedürler tamamlandıktan sonra kripto para işlemlerinin yeniden başlatılacağını açıkladı. Bu sürecin yaklaşık 6 saat sürmesi bekleniyor.

Kullanıcıları İlgilendiren Önemli Noktalar

Türk Lirası yatırma ve çekme işlemleri kesintisiz devam ediyor.Kullanıcı varlıklarının bu olaydan etkilenmeyeceği garanti ediliyor.Platform, süreç boyunca kullanıcılarını bilgilendirmeye devam edecek.

BtcTurk yetkilileri, kullanıcılarından anlayış beklediklerini ve güvenlik öncelikli yaklaşımlarını sürdüreceklerini vurguladı. Kripto para piyasasındaki bu olay, dijital varlık güvenliğinin önemini bir kez daha gözler önüne serdi.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir