Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Yerli Marka Reeder Elektrikli Araç Üreteceğini Açıkladı!

Yerli Marka Reeder Elektrikli Araç Üreteceğini Açıkladı!

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 3 dk okuma süresi
184 0
Reeder

Bilindik cep telefonu markası Reeder, elektrikli otomobil pazarına giriş yapmaya hazırlanıyor. Şirket, yüzde 80’i yerli parçalardan oluşacak ilk elektrikli aracını 30 Ağustos 2024’te Samsun’daki üretim tesislerinde banttan indirmeyi hedefliyor.

Reeder’den yapılan açıklamaya göre, şirketin Ar-Ge departmanı tarafından geliştirilen elektrikli araç projesi hızla ilerliyor. Hedef, Türkiye ekonomisine katkı sağlayacak yenilikçi ve yerli teknolojik ürünler üretmek.

İlk Test Aracı 30 Ağustos’ta

Reeder’ın ilk elektrikli araç testinin 30 Ağustos 2024’te yapılması planlanıyor. Testlerin ardından seri üretime geçilecek ve Reeder markalı elektrikli araçlar pazara sunulacak.

İlginizi çekebilir; Nothing Phone (2a) İçin Resmi Doğrulama Yapıldı

Reeder, elektrikli araç üretimine ilişkin gelişmeleri Sermaye Piyasası Kurulu’nun II.15-1 sayılı Özel Durumlar Tebliği’ne uygun olarak kamuoyuna bildirmeye devam edecek.

Reeder’ın Girişi Elektrikli Otomobil Pazarına Hareketlilik Katacak

Reeder’ın elektrikli otomobil pazarına girişinin, bu alandaki rekabeti artırması ve tüketicilere daha fazla seçenek sunması bekleniyor. Reeder’ın yerli üretim odaklı yaklaşımı da dikkate alındığında, şirketin Türkiye’nin elektrikli araç pazarında önemli bir rol oynayacağı öngörülüyor.

Reeder Teknoloji’den KAP’a yapılan açıklama şöyle:

“Şirketimizin yenilikçi ve yerli teknolojik ürünleri ülkemiz ekonomisine kazandırma hedefleri kapsamında Ar-Ge departmanımızda gerçekleştirdiğimiz çalışmalar hızla devam etmektedir. Bu çalışmalar dahilinde %80’i yerli olan ilk Reeder markalı elektrikli araç üretimi hedefimize uygun olarak, üretim planlamalarını Samsun’daki üretim tesislerimizde yaptığımız elektrikli araç projemizdeki ilk test aracımızı 30 Ağustos 2024 tarihinde üretim bantlarımızdan çıkartmayı hedefliyoruz. Elektrikli araç üretimimize ilişkin gelişmeler hakkında Sermaye Piyasası Kurulu’nun II.15-1 sayılı Özel Durumlar Tebliği gereğince gerekli bilgilendirmeler yapılmaya devam edecektir.”

Reeder, 2007 yılından beri Türkiye’de cep telefonu üreten bir şirket. Şirket, Samsun’da bulunan üretim tesislerinde yılda 3 milyon adet cep telefonu üretme kapasitesine sahip. Elektrikli araç pazarına girişinin ardından yeni bir büyüme hamlesi yapmayı hedefliyor.

Reeder’ın elektrikli otomobil girişimi hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı paylaşmayı unutmayın! Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir