Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji Haberleri
  4. »
  5. YouTube Android uygulamasına zamanlayıcı özelliği geliyor

YouTube Android uygulamasına zamanlayıcı özelliği geliyor

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
61 0
youtube-premium

YouTube, Android kullanıcıları için yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Android Authority‘nin haberine göre, uygulamanın 19.25.33 Beta sürümünde test edilen bu yeni özellik, bir zamanlayıcı işlevi olacak.

Zamanlayıcı Nasıl Çalışacak?

Kullanıcılar, uygulamanın çalışmayı durduracağı zamanı saat veya dakika olarak ayarlayabilecek. Belirlenen zaman yaklaştığında, kullanıcılar telefonlarında bir bildirim alacak. Kullanıcılar, dilerlerse zamanlayıcıyı devre dışı bırakabilecek veya sıfırlayabilecek.

youtube
youtube

İlginizi çekebilir; Windows 11 kullanıcıları dikkat: Wi-Fi 7 için özel güncelleme gerekiyor

Bu özellik, özellikle kullanıcıların cihazı kullanmadan bıraktığı durumlarda (örneğin, video izlerken uyuyakalma) faydalı olacak.

Diğer Platformlarda Benzer Özellikler

Spotify gibi diğer yayın platformları da benzer özelliklere sahip. iPhone kullanıcıları, cihazlarındaki yerel ayarlar aracılığıyla müzik çalmayı belirli bir süre sonra durdurabiliyor.

YouTube’un Diğer Güncel Çalışmaları

YouTube, son dönemde başka yenilikler üzerinde de çalışıyor:

Videolar üzerinde açıklayıcı notlar test ediliyor. Reklam engelleyicilere karşı önlemler alınıyor. VPN kullanarak indirimli Premium aboneliği alan kullanıcıların ödemeleri iptal ediliyor.

YouTube henüz zamanlayıcı özelliği hakkında resmi bir açıklama yapmadı, ancak uygulamanın kodunda bulunan işaretler, bu özelliğin yakında kullanıma sunulabileceğini gösteriyor.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir