Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. YouTube Çok Beğenilecek Özelliğini Duyurdu

YouTube Çok Beğenilecek Özelliğini Duyurdu

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 3 dk okuma süresi
147 0
YouTube

YouTube kullanıcıların müzik keşfini kolaylaştırmak için yeni özellikler ve güncellemeler sunuyor. Bu yeni özellikler, kullanıcıların aradıkları şarkıları daha hızlı ve kolay bir şekilde bulmalarına yardımcı olacak.

YouTube’un en dikkat çekici yeni özelliklerinden biri, kullanıcıların mırıldanarak şarkı bulmalarını sağlayan “Hum to Search” özelliğidir. Bu özellik, kullanıcıların şarkının melodisini 10-15 saniye mırıldanmasını gerektirir. Google’ın yapay zekâ teknolojisi, bu mırıldanmayı kullanarak şarkıyı tanımlar ve kullanıcıya ilgili sonuçları gösterecek.

İlginizi çekebilir; WhatsApp Tek Cihazda İki Hesap Kullanma Özelliğini Yayınladı

Diğer yeni özellikler

YouTube, müzik keşfini kolaylaştırmak için aşağıdaki yeni özellikleri de sunuyor:

  • Oynatma hızını ayarlama: Kullanıcılar artık oynatma hızını 2 katına çıkarabilir veya yavaşlatabilir.
  • Kaydırma çubuğunda titreşim bildirimi: Kullanıcılar, kaydırma çubuğunda gezinirken başlangıç noktasını gösteren kullanışlı bir titreşim bildirimi alacak.
  • Ekran kilidi: Kullanıcılar, istenmeyen dokunuşları önlemek için ekranı kilitleyebilecek.
  • Sabit ses seviyesi: Ani ses değişikliklerini azaltan sabit ses seviyesi özelliği artık tüm kullanıcılara sunuluyor.
  • Yeni videolar için animasyon ve canlı video sayısı güncellemesi: İlk 24 saat boyunca yeni videolar için heyecan ve beklenti unsuru ekleyen büyüleyici bir animasyon ve canlı video sayısı güncellemesi sunulacak.

YouTube’un yeni müzik keşfi özellikleri, kullanıcıların aradıkları şarkıları daha hızlı ve kolay bir şekilde bulmalarına yardımcı olacak. Bu özellikler, YouTube’u müzik keşfi için daha da çekici bir platform haline getirecek.

Platform kısa süre önce sanatçılara yapay zeka şarkıları için ödeme yapmak istediğini açıkladı, ancak hala yapay olarak üretilen materyalin kullanımını yasal sorunlarla dengelemenin yollarını arıyor. Örneğin Spotify, bir algoritma tarafından oluşturulan ve herhangi bir hakkı ihlal eden şarkıları kaldırdı.

İçerik oluşturma teknolojisi, video hizmetinde özellikle Shorts formatında otomatik arka planlar oluşturmak ve içeriği özetlemek için de kullanılacak.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
1
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir