Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. YouTube Music 100 Milyon Kullanıcıya Ulaştı!

YouTube Music 100 Milyon Kullanıcıya Ulaştı!

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 3 dk okuma süresi
149 0
youtube music

Google‘ın ücretli YouTube abonelik hizmetleri yeni bir dönüm noktasına ulaştı. Google, YouTube Music ve YouTube Premium’un dünya çapındaki toplam abonelik sayısının 100 ülkede 100 milyona ulaştığını açıkladı.

Bu toplamda biraz yıldız işareti var, çünkü 100 milyon sayısını duyuran blog yazısı, bu hizmetlerin ücretsiz denemelerine kaydolan kişileri de içerdiğini belirtti. Duyuruda, her bir hizmet için kaç abonenin kaydolduğuna ilişkin ayrıntılara yer verilmedi.

YouTube’un müzikten sorumlu yöneticisi Lyor Cohen ayrı bir blog yazısında Müzik ve Premium hizmetlerinin sadece geçtiğimiz yıl 20 milyon kullanıcı artışı kaydettiğini belirtti.

İlginizi çekebilir; Müzik Keyfine Zam Gölgesi: Spotify Fiyatlarına Zam!

“2015 yılında pek çok kişi YouTube’da bir abonelik modelinin başarılı olabileceğinden şüphe duyuyordu. Pazarın kalabalık olduğunu ve platformumuzun çok farklı olduğunu söylediler. Bugün – 100 milyon aboneden sonra – farklılığımız tam olarak başarımızı sağlayan şey ve neden hala büyümek için bu kadar çok alan görüyorum:”

YouTube Music şu anda 30 günlük ücretsiz deneme ile ayda 39,99 TL’ye mal oluyor. Arka planda oynatma ve müzik videolarının yanı sıra 100 milyon şarkıya reklamsız erişim sunuyor. YouTube Premium ise yine 30 günlük ücretsiz deneme ile ayda 57,99 TL. YouTube Music’in tüm özelliklerinin yanı sıra tüm YouTube videolarının, filmlerinin ve TV şovlarının reklamsız izlenmesini içerir. Ayrıca çevrimdışı kullanım için video indirmeyi ve diğer mobil uygulamaları kullanırken videoların arka planda oynatılmasını da destekliyor.

Geçtiğimiz yıl, her iki hizmet de aboneler için bazı iyileştirmeler ekledi. Masaüstü ve dizüstü bilgisayarlardaki YouTube Premium üyeleri artık videolar için normal 1080p videolardan daha yüksek bir bit hızında gösteren 1080p Premium ayarına erişebiliyor.

YouTube Music aboneleri de yakın zamanda eklenen ve üretken bir yapay zeka modeli aracılığıyla oynatma listeleri için özel sanat eserleri oluşturan deneysel bir özelliğe göz atabilirler.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir