Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. YouTube, Premium Lite Aboneliğini Sonlandırıyor

YouTube, Premium Lite Aboneliğini Sonlandırıyor

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
71 0
youtube music

YouTube, Avrupada kullanılan Premium Lite aboneliğini sonlandırıyor. Abonelik sistemi rafa kaldırılırken, mevcut müşteriler bir ay içinde aboneliklerini kaybedecekler. Premium Lite, aylık 6.99 euroluk bir fiyat etiketine sahipti.

2021 yılında YouTube, Lite adında yepyeni bir abonelik başlattı. Fikir basitti: Kullanıcıların, standart Premium planda bulunabilecek çok sayıda ekstra seçenek olmadan, ücretli planın en iyi özelliğinden, yani videolarda reklam bulunmamasından yararlanmasına izin veriyordu.

YouTube, abonelerine gönderdiği bir e-postada uygun fiyatlı aboneliği 25 Ekim 2023’ten sonra artık kullanılamayacağını açıkladı YouTube, bu değişikliğin müşteriler için hayal kırıklığı yaratacağını ancak kullanıcılardan, içerik oluşturuculardan ve iş ortaklarından gelen geri bildirimleri kullanarak Premium Lite’ın farklı sürümleri üzerinde çalışmaya devam ettiğini belirtti.

İlginizi çekebilir; Uygun Fiyatlı ve Havalı | Kospet Tank T2 İnceleme

youtube_premium

Youtube Premium Lite neler sunuyordu

YouTube, Premium Lite’ı iki yıl boyunca test ettikten sonra belirli ülkelerde reklamsız video izleme için daha düşük maliyetli bir plan olarak tanıttı. Aylık 6,99 Euro fiyatındaki bu plan, 2021 yılında Belçika, Danimarka, Finlandiya, Lüksemburg, Hollanda, Norveç ve İsveç dahil olmak üzere bazı Avrupa ülkelerinde başlatıldı.

Aboneler reklamsız bir YouTube deneyimi yaşayabiliyordu. Ancak YouTube Premium’un diğer sürümlerinden farklı olarak YouTube Music’e erişiminiz veya çevrimdışı görüntüleme için video indirme seçenekleri bulunmuyordu. Neler düşünüyorsunuz? Yorumlar kısmından lütfen bizimle paylaşın. Ayrıca bizi takip etmeye devam edin.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir