Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji Haberleri
  4. »
  5. YouTube’tan Reklam Engelleyici Kullananlara Yavaşlatma!

YouTube’tan Reklam Engelleyici Kullananlara Yavaşlatma!

Eymen Taner Eymen Taner - - 2 dk okuma süresi
29 0
reklam engelleyici

Google, YouTube’ta reklam engelleyici kullananlarla mücadele etmeye devam ediyor. Kullanıcılar, yeni bir yavaşlatma dalgasıyla karşı karşıya. İşte detaylar

YouTube’ta atlanamaz reklamlarla başa çıkmak isteyen kullanıcılar, çoğunlukla reklam engelleme uygulamalarına başvuruyor. Ancak YouTube’un, insanları reklam engelleyicileri kullanmanın hizmet şartlarını ihlal ettiği konusunda pop-up’lar aracılığıyla uyarma çabaları kullanıcıları, yazılımı devre dışı bırakıp devam etmek için Premium‘a yükseltmeye zorluyor.

YouTube, reklam engelleyici kullananlara zaman aşımı uyguluyor

Şirket, platform üzerinde bir reklam engelleyici tespit ettikten sonra video yüklemeyi kasıtlı olarak yaklaşık beş saniye geciktirmeye başladı. YouTube, bu “optimal olmayan görüntüleme” deneyiminin reklam engelleme tespitinin sonucu olduğunu doğruluyor.

YouTube

Ayrıca, YouTube’un başka bir nedenle etkinleştirilmiş bir reklam engelleyicisi varsa, Premium aboneleri için performansı kısıtladığı da belirtiliyor. Bu kısıtlamaları çözmenin tek yolu olarak karşımıza, reklam engelleme uygulamalarını devre dışı bırakma yöntemi çıkıyor.

YouTube’un bu eylemlerine karşı kullanıcılar pek de ılımlı yaklaşmıyor. Öyle ki şirket, TV uygulamasında atlanılamaz 30 saniyelik reklamlar tanıtmanın yanı sıra, YouTube Premium’un fiyatlandırmasını da artırmıştı. Peki, siz reklam engelleme uygulamaları ve YouTube’un politikaları hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir