Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji Haberleri
  4. »
  5. Apple’dan yeni akıllı ev cihazı geliyor

Apple’dan yeni akıllı ev cihazı geliyor

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
32 0
homepod

Apple, akıllı ev pazarında yeni bir hamle yapmaya hazırlanıyor. Teknoloji devi, Amazon Echo Show benzeri ürünlerle rekabet edebilmek için ekranlı yeni bir ev cihazı geliştiriyor. Bu bilgi, konuyla ilgili bir kodu elde eden MacRumors tarafından doğrulandı.

Şirketin dahili ekrana sahip yeni bir akıllı ev cihazı üzerinde çalıştığına dair önceki söylentiler, bu yeni raporlarla destekleniyor. MacRumors’un elde ettiği kod, yeni cihazın “HomeAccessory17,1” olarak tanımlandığını ortaya koydu. Karşılaştırma yapılacak olursa, mevcut HomePod modelleri şirketin kodunda “AudioAccessory” olarak etiketlenmişti.

İlginizi çekebilir; iPhone 16 Pro’ya büyük yenilik: 5x optik zoom geliyor

Cihaz adındaki “17.1” ifadesinin, Apple’ın yaklaşan iPhone 16 serisinde kullanması beklenen A18 çipine işaret ettiği düşünülüyor. Bu güçlü işlemci, yeni cihaza çeşitli Apple Intelligence özelliklerini kazandırabilir.

Ayrıca elde edilen kod, yeni cihazın HomePod gibi tvOS işletim sisteminin özel bir versiyonunu kullanacağını gösteriyor. Daha önce Apple’ın bu tür cihazlar için “homeOS” adlı özel bir işletim sistemi üzerinde çalıştığı da bildirilmişti.

MacRumors’un bulduğu kod, aynı zamanda 14.4 ve 14.5 model numaralarıyla iki yeni Apple TV modelinden de bahsediyor. İlk söylentilere göre, bu yeni modeller 2024 yılı içinde, muhtemelen iPhone 16’nın tanıtılacağı Eylül ayındaki etkinlikte duyurulabilir.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir