Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Oyun Dünyası
  4. »
  5. Epic Games ve Apple arasında App Store gerilimi sürüyor!

Epic Games ve Apple arasında App Store gerilimi sürüyor!

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
41 0
epic-games

Epic Games ve Apple arasında App Store gerilimi sürüyor! Epic Games, Apple’ın başlangıçta Epic Games Store’un iOS sürümünü Avrupa Birliği pazarı için onaylamayı reddettiğini açıkladı. Ret gerekçesi olarak mağazadaki bazı isimlendirme kuralları ve düğme tasarımları gösterildi. Epic, kullandığı isimlerin ve düğme tasarımlarının diğer platformlardaki uygulamalara benzer olduğunu savundu ve Apple’ın bu kararının AB’nin Dijital Piyasalar Yasası’nı ihlal ettiğini öne sürdü.

Aynı gün içinde yaşanan bir gelişmeyle Apple, kararını değiştirerek iOS Epic Games Store’u onayladı. Ancak AppleInsider’ın haberine göre, Apple’ın isimsiz bir sözcüsü, bu onayın geçici olduğunu ve bir sonraki sürümde düğme tasarımlarının değiştirilmesi gerektiğini belirtti.

epic-games1
epic games1

İlginizi çekebilir; 2024 yılının en iyi 5 oyun telefonu

Bu açıklama üzerine Epic Games CEO’su Tim Sweeney, sosyal medya hesabından sert bir yanıt verdi: “Apple’ın DMA destanı absürt bir hal aldı. Apple şimdi gazetecilere bu onayın geçici olduğunu söylüyor ve bir sonraki sürümde düğmeleri değiştirmemizi talep ediyor – bu da mağazamızı daha az standart ve kullanımı daha zor hale getirecek. Bununla mücadele edeceğiz.”

Henüz tartışma konusu olan düğmelerin nasıl göründüğü bilinmiyor. Ayrıca, Apple’ın Epic’in düğme tasarımlarını değiştirmemesi durumunda nasıl bir yol izleyeceği de belirsizliğini koruyor.

Epic Games, iOS Epic Games Store’u önümüzdeki aylarda AB pazarlarında kullanıma sunmayı planlıyor. Bu süreçte yaşanacak gelişmeler, teknoloji dünyasında yakından takip edilmeye devam edecek.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir