Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. MacBook Pro M3 Pro, DXoMark’ın En İyi Dizüstü Bilgisayarlar Sıralamasında Zirvede

MacBook Pro M3 Pro, DXoMark’ın En İyi Dizüstü Bilgisayarlar Sıralamasında Zirvede

Eymen Taner Eymen Taner - - 2 dk okuma süresi
45 0
macbook pro

Apple’ın en yeni dizüstü bilgisayarı MacBook Pro 14 M3 Pro, DXoMark’ın değerlendirmesine göre Multimedya, Kamera ve Ekran bileşenleri gibi alanlarda maksimum puanlara ulaştı. Apple’ın genel sıralamanın en üstünde dört modeli bulunuyor.

Apple MacBook modelleri zirvede yer alıyor

DXoMark‘a göre, üçüncü nesil işlemcisi M3 Pro ile donatılmış MacBook Pro 14, DXoMark küresel sıralamasında yeni lider. Model, genel düzeyde 148 puan ile yeni en yüksek puanı belirledi. Yeni MacBook Pro 14; görüntülü aramalar, müzik ve video içerikleri gibi farklı kullanım durumlarında dizüstü bilgisayarlar arasında en iyi sonuçları sunuyor.

Cihazın kamerası, görüntülü aramalar söz konusu olduğunda yüksek düzeyde ayrıntı ve daha açık sahnelerde görsel gürültüyü kontrol ediyor. Video görüntülemede HDR video oluşturma ve ton dengeleme, hem video konferans hem de kişisel eğlence için görüntü kalitesini yüksek düzeyde artırıyor.

Apple

DXoMark, dizüstü bilgisayarın zayıf özelliklerini de belirtiyor. Video görüşmeleri sırasında çift yönlü iletişim sistemlerini yönetmenin zorluğuyla birlikte video oynatmaların SDR kalitesinde doygunluk ve kontrast eksikliği cihazın olumsuz tarafları olarak karşımıza çıkıyor.

Listenin ilk dört sırası, MacBook Air modelleri de dahil olmak üzere Apple’ın hakimiyetinde. MacBook modellerinin ardından Dell Latitude, Lenovo ThinkPad X1 ve Microsoft Surface Pro 9 gibi farklı dizüstü bilgisayar üreticileri sıralanıyor. Peki, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir